Výcviku se zúčastnilo šest jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí (Chvatěruby, Kralupy nad Vltavou, Kralupy nad Vltavou – Minice, Úžice, Veltrusy a Vojkovice) s velkoobjemovými cisternami a profesionální jednotka HZS Středočeského kraje z hasičské stanice Kralupy nad Vltavou. Tato forma odborné přípravy už proběhla nebo bude postupně zorganizována ve všech hasebních obvodech v rámci kraje.

Úkolem pro zúčastněné jednotky bylo vytvoření hadicového vedení a následná doprava hasební vody z řeky Vltavy na vzdálenost téměř 850 metrů. I přes celkové převýšení 37 metrů a značnou vzdálenost od vodního zdroje se hasičům povedlo položit hadicové vedení za necelých dvacet minut. Součástí akce byla také kontrola vybavení zúčastněných jednotek na tuto specifickou činnost.

Pro zvládání rozsáhlých a dlouhotrvajících požárů je klíčové zajistit dostatečné a nepřerušované množství hasební vody na místo zásahu. Shodou okolností tento výcvik proběhl v místech, odkud byla před rokem čerpána hasební voda pro nedaleký požár nelegální skládky plastového odpadu v Kralupech nad Vltavou.

Praktické procvičování rozmanitých činností hasičů významně přispívá k efektivnějšímu řešení mimořádných událostí.

Tomáš Motyčka, velitel HS Kralupy nad Vltavou