Při cvičení ve vodě se nejenže nezapotíte, navíc se bude cítit o 90 procent lehčí. Voda je navíc velice osvěžující. To však zdaleka nejsou všechny výhody, které cvičení ve vodě nabízí. Podívejte se na další blahodárné účinky, které nabízí cvičení ve vodě.

Lepší svalová síla i flexibilita
Ve vodě budeme posilovat svaly víc, než se může zdát. Odpor vody v bazénu je mnohem vyšší než odpor vzduchu, díky tomu naše svaly pracují mnohem intenzivněji.

Hubnutí je snadnější a rychlejší
Sokol Kralupy.Sokol Kralupy.Zdroj: se souhlasem Dagmar MarsovéMnozí lidé, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kil, užívají různé přípravky na podporu ve snaze urychlit hubnutí. Patříte-li mezi ně, vyzkoušejte cvičení ve vodě. Zhubnete rychleji a navíc zábavnou formou. O snížení vašich tukových zásob se postará odpor vody, který je mnohem vyšší než odpor vzduchu. Díky tomu můžete během jediné lekce spálit 1260 až 2100 kJ.

Cvičení ve vodě šetří klouby i páteř
Během cvičení ve vodě dostávají vaše svaly pořádně zabrat. To však neplatí pro klouby a páteř. Voda vůči nim působí jako polštář, proto cvičení ve vodě představuje minimální zátěž pro vaše klouby i pohybový aparát. Cvičení ve vodě je vhodné pro lidi s nemocemi kloubů i obézní jedince.

Cvičení ve vodě je prevencí i podporou léčby hypertenze
Odpor vody přispívá k lepší cirkulaci krve v celém těle, což následně snižuje krevní tlak.

Pomůže vám zvládnout stres
Cvičení ve vodě působí blahodárně nejen na vaše tělo. Příjemný pocit lehkosti a nadnášení vás dokáže zbavit stresu i únavy. Voda je psychický stimulant, v ní se zregenerují nejen vaše svaly, klouby a páteř, ale i vaše psychika. Cvičení ve vodě je jedním z účinných způsobů relaxace.

Cvičení ve vodě je snadno dostupné
Cvičit ve vodě mohou starší lidé, lidé po úrazech. Ve vodě mohou cvičit i ti, kteří se mimo vodu pohybují velmi obtížně. Nemusíte umět plavat, abyste si mohli vyzkoušet cvičení ve vodě. Žena se cítí ve vodě lehčí, pohyblivější, uvolněnější, zvládne i cviky, které se jí na suchu nedaří zvládnout.

Kdy, kam a za kolik

Cvičíme pod vedením vyškolených instruktorek každou neděli od 20.00 hodin. Bez objednání a předchozí rezervace. Stačí přijít v 19.45 na plavecký bazén Mělník a ve vestibulu zakoupit jednorázovou vstupenku za 120 korun nebo permanentku na 5 vstupů za 550 korun. Vodní cvičení v Mělníku pořádá Sokol Kralupy.