Již 18. ročník tradičního trhu s ukázkou lidových řemesel a dílničkami pro děti zaplnil muzeum od sklepa až po půdu. Své výrobky předvedli například řezbář, krajkářka, hrnčíř, šperkaři, dráteníci či perníkářka.

Ke koupi byly také textilní výrobky, vánoční vazby, zboží z levandulového světa, dekorace ze sena, z decoupage a scrapbookingu, kamínky, knížky atd.

Opět sem z Podkrkonoší zavítala rodinná společnost Juklových s ruční výrobou foukaných ozdob a z Turnova Dana Kadeřávková s výrobou vinutých perlí.

Předvánoční řemeslný jarmark v Regionálním muzeu v Mělníku.

Nechyběla medovina či svařák na zahřátí a spousta dobrot čekala také na na náměstí Míru, kde se zároveň konalo mělnické Vítání adventu a rozsvěcení vánočního stromku. Muzejní jarmark navštívilo rekordních 1784 lidí.

O adventu lze do muzea zavítat ještě na vánoční příběh o putování do Betléma plný adventních písní a koled „Nastal nám den veselý“ v neděli 15. prosince od 15 hodin. Se svými žáky ho nastudovala Lýdie Paďourová-Havláková.

Výstava Vánoce 70. a 80. let ve velkém sále bude přístupná do neděle 5. ledna roku 2020. Muzeum společně se Státním okresním archivem Mělník vydalo také nový Vlastivědný sborník Mělnicka - Confluens č. 11. Jeho uvedení se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince od 17 hodin v prostorách mělnického archivu.

Kristýna Frelichová