Policisté mělnického dopravního inspektorátu se při preventivní akci zaměřili i na kontrolu cyklistů a chodců.Policisté mělnického dopravního inspektorátu se při preventivní akci zaměřili i na kontrolu cyklistů a chodců.Zdroj: PČR MělníkU cyklistů kontrolovali povinnou výbavu jízdního kola, nošení cyklistických přileb a užití alkoholu nebo jiné návykové látky před jízdou.

I když zákon ukládá povinnost mít cyklistickou přilbu osobám do osmnácti let, policisté ji doporučují nosit i dospělým cyklistům, neboť může zachránit život či zabránit těžkým následkům. Každý by měl dbát na svou vlastní bezpečnost a život - a zdraví máme jen jedno.

Ilustrační foto
Podporu a bezplatnou pomoc naleznou oběti trestné činnosti i v Mělníku

Policisté se nezaměřili pouze na cyklostezky, ale i na frekventované pozemní komunikace, na kterých se cyklisté často pohybují.

Během této dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali na dvě desítky cyklistů a řidičů motocyklů, kteří měli shodně vše v pořádku.

Protože cyklisté patří do skupiny nejohroženějších účastníků silničního provozu, budou se tyto akce na Mělnicku opakovat.