Svoje želízka měl ve startovním poli i Klub plavců mělnických v podobě kvarteta závodníků ve složení A. Zloský, M. Zapp, K. Zloská a E. Štruplová. Ze závěrečného hodnocení soutěže je patrné, že se mělnickým plavcům mimořádně dařilo. Ze 24 individuálních startů dosáhli reprezentanti mělnického klubu celkem 18 mnohdy i několikasekundová zlepšení svých dosavadních nejlepších výkonů. Ani medailově nevyšli na prázdno.

O zisk dvou bronzových pozic se zasloužil na kraulových tratích v silné konkurenci starších juniorů a mužů nejvýkonnější plavec posledních sezón Adam Zloský. Navíc ještě přidal jedno čtvrté místo, stejně jako dvě další, starší žák Max Zapp.

Kraulový specialista na střední a dlouhé tratě Adam Zloský potvrdil, že se mu daří udržovat si formu na těchto distancích a právem se řadí mezi ty nejlepší. Na čtyřstovce i poloviční trati volným způsobem dokázal dohmátnout v časech výrazně kvalitnějších než kdykoli předtím. Za zmínku stojí jeho časy 4:24,81 a 2:02,68.

Příjemně překvapil na stovce kraulem, když se jeho čas ze závodů před čtrnácti dny kvalitativně posunul na 55,23. Tzv. mu sedla i stovka motýlkem a její zlepšení o 2,5 sek. na 1:01,74. Na doplňkové disciplíně na 100m znakem zlepšil svůj čas o zhruba 0,5 sek. Všechny tyto časy jsou historicky nejlepšími výkony zaplavané mělnickým plavcem.

Druhý závodník, čtrnáctiletý Max Zapp, se pokoušel na prsařských tratích o zaplavání časů opravňujících ke startu na Zimním mistrovství ČR kategorie ročníku narození 2009 za 14 dní v Prostějově . Prvním startem na stovce prsa se dokázal jen nepatrně zlepšit, ale absolutně nejkvalitnější výkon předvedl ve druhém dni přeboru na dvojnásobné trati, když už v polovině trati bylo zřejmé, že konečný čas v cíli bude kvalitativně lepší.

Po dohmatu se mu na výsledkové tabuli zobrazil čas 2:51,68, což znamenalo pětisekundové zlepšení osobního maxima a umístění 12 setin sekundy pod stupni vítězů. Navíc v prvním úseku mixového závodu štafet na 4 x50m VZ si vytvořil osobáček i na kraulovém sprintu. Do konce tohohto týdne bude netrpělivě čekat, zda ho zaplavané časy na prsařských tratích zařadí mezi účastníky ZM ČR.

Karolína Zloská si již druhou soutěž v pořadí podržela výbornou formu. Jedinou ze svých šesti disciplín neproměnila , i když jen rozdílem 11 setin sekundy, v nová osobní maxima. Poprvé v životě se jí podařilo pokořit na 50 m volným způsobem jedenatřicetisekundovou hranici. Určitě i příjemně překvapila na polohových tratích. Zejména dvoustovka znamenala výrazný výkonnostní posun o téměř 2 sekundy.

Gradující formu potvrdila svými časy také Ellen Štruplová. Zcela neuvěřitelným způsobem se prezentovala na doplňkové znakové dvoustovce. Vydařily se jí i všechny kraulové disciplíny, z nichž stojí za zmínku zejména díky osmisekundovému zlepšení kraulová dvoustovka. Dvojnásobnou trať absolvovala systémem start-cíl a zcela bezpečně svou rozplavbu velkým rozdílem vyhrála. Na stovce volným způsobem se časem poprvé dostala jako žákyně pod minutu deset.

Týden před chomutovským přeborem měli svou kvalifikační soutěž na Zimní poháry ČR jedenáctiletí a mladší v Litoměřicích. Ve zdejším pětadvacetimetrovém bazénu Klub plavců mělnických reprezentovala pětice závodníků ve věku 10let a mladších. Z pohledu mělnických si podle očekávání nejlépe vedl Honza Vůčka. Ten potvrdil po velkém úspěchu dosaženém před měsícem v Děčíně, že s ním musí soupeři nejen v kraji vážně počítat. Na nastávající Zimní pohár ČR desetiletých tuto sobotu v České Lípě se kvalifikoval do pěti disciplín, což lze považovat za další významný úspěch mělnického plavání.

Příjemným překvapením byl závodní debut Elišky Bédiové, která ve svých čtyřech individuálních startech mezi desetiletými zaplavala nad očekávání. Zejména prsařská stovka i poloviční trať ukázaly, její závodní potenciál. V pořadí druhé plavecké soutěže se zúčastnil mělnický benjamínek Anežka Křížová.

V rozmezí jednoho měsíce od jejího prvního startu stáhla padesátkové časy až o čtvrt minuty. Dalším plavcem startujícím v Litoměřicích byl její bratr Tonda Kříž. Zaujal hlavně výkonem na padesátce prsa. Tereza Doškářová uzavírá výčet plavců, kteří se zúčastnili soutěží posledních dvou víkendů. Vydařily se jí také prsařské disciplíny.

Klub plavců mělnických