Zajímavé bude zastoupení plemen, barevných či kresebných rázů a v neposlední řadě i druhů. U králíků vedle tradičních užitkových plemen budou k vidění třeba belgičtí obři, nebo berani, zajímavá plemena krátkosrstá, z malých plemen krásní stříbrňáci. Vždy velké pozornosti se těší zakrslá plemena s živou hmotností kolem jednoho kilogramu.

Zajímavá bude i početná kolekce holubů u kterých návštěvníci obdivují barevnost, pernaté ozdoby či jiné exteriérové zvláštnosti jako volatost a nebo hlasové projevy. Pestrobarevnou podívanou bude početná expozice ptactva a zejména středně velkých papoušků.Další expozicí budou i terarijní zvířata a morčata. Výstavu vhodně doplní poučná panelová výzdoba.

Chybět nebude v přilehlé klubovně ani občerstvení. I na této výstavě se uskuteční prodej části vystavených čistokrevných zvířat pro další chov. 

Výstava přiblíží návštěvníkům chovatelství jako vhodného koníčka pro volný čas, který poskytuje radost, krásu i užitek. Také ukáže co všechno se může chovat i v městské aglomeraci. Přijďte se podívat, a výstavu navštivte i s dětmi, pro které to bude a poučný zážitek!

Jaroslav Šebek, jednatel ZO ČSCH