Jako první se jarně naladila naše mateřinka, kde se do výzdoby zapojili také rodiče, za což jim moc děkujeme. V pátek 22. března se na celé dopoledne proměnila ve velikonoční dílnu Hospůdka v Bosyni. Prvním úkolem bylo vyrobit Moranu pro odpolední program. Pak už se všichni pustili do vyrábění různých velikonočních dekorací z proutí a dalších přírodních materiálů, malovaly se kraslice, zdobily perníčky, pletly se pomlázky a jako odměna nechyběl ani velikonoční beránek.

Všechny výrobky byly určeny pro odpolední jarmark - a vzhledem k tomu, že se prodalo skoro vše, myslím, že se dětem jejich práce vydařila. Součástí jarmarku bylo i krátké pásmo týkající se velikonočních tradic a zvyků, které připravily dívky z 2.stupně.

Soutěž ve stavbě stanu pořádaná kralupskými turisty.
Postavit stan za méně než minutu? V kralupské soutěži padl rekord

Na Škaredou středu pak připadl velikonoční projekt na 1.stupni naší školy. Všichni žáci se rozdělili do týmů, které vedli ti nejstarší, tedy páťáci, a každý tým pak absolvoval úkoly na osmi stanovištích. Zdobily se perníčky, dekorovala se obří papírová vajíčka, vyráběly se zápichy do květináčů, děti vymýšlely vlastní "hodovačku" a nechyběly ani pohybové aktivity.