V sobotu 14. října uspořádal Slovan Varnsdorf závody určené pro závodníky ročníků narození 2008 a mladší. Náš klub reprezentovalo 16 závodníků, D. Balatá, M. Beran, T. Doškářová, T. Hajná, K. Hrstka, N. Klabíková, D. Mrázek, M. Pokorná, Z.Pokorná, E.Štruplová, P. Tesárková, sourozenci Urnerovi, J. Vůčka, M. Zapp, Š. Znamenáček.

Během 73 startů v individuálních disciplínách zaplavali 28 osobních rekordů a také se v konkurenci závodníků 13 klubů celkem 15x probojovali na stupně vítězů. Nejlépe si vedl teprve desetiletý účastník červnového Poháru ČR, nejvyšší soutěže této věkové kategorie, J. Vůčka. Všech svých 6 individuálních disciplín proměnil v zisk zlatých medailí.

Na nejvyšší stupínek se dvakrát probojovala na prsařských tratích Nikol Urnerová. Velice úspěšně jim sekundoval starší žák Max Zapp, který své čtyři osobní rekordy proměnil ve čtyři bronzové příčky. Dvakrát se též na stupně vítězů dostala i Tereza Doškářová. Na jedno stříbro za 100m znak dosáhl Daniel Urner. Ostatní závodníci zaplavali časy, znamenající výkony kolem svých maxim.

Uplynulý víkend znamenal pro plavce Klubu plavců mělnických závodění na dvou kolbištích. Čtyřčlenná skupina juniorského věku a starších žáků už v pátek odcestovala na Otavský pohár. Za účasti 320 plavců 23 klubů z ČR a Německa se soutěž konala v písecké osmidráze. Kvarteto plavců ve složení A. Zloský, M. Zapp, B. Šantinová a K. Zloská předvedlo výkony, kterými dokázalo, že na kvalitní soutěže rozhodně patří.

Jednoznačně nejlépe se v bazénu z pohledu mělnického plavání prezentoval starší junior Adam Zloský, který byť s předchozí nucenou tréninkovou pauzou zaplaval tři osobní maxima, což mu vyneslo v absolutním hodnocení shodně dvakrát bronzovou příčku na kraulových distancích 200 a 100 metrů. Překvapivě se výrazným zlepšením o 2,79 sek. na stovce polohovce, hlavním závodu soutěže, kvalifikoval do finále.

V jediném závodu soutěže, plavaném systémem rozplaveb a finále, dokázal odpoledne ještě ze svého rekordního času ubrat dalších 0,46 sek. a obsadit celkové osmé místo. Velmi dobře zaplaval i stále se lepšící čtrnáctiletý Max Zapp a ukázal, jak se vyplácí poctivý přístup k přípravě. Na dvoustovce prsa dohmátl ještě o téměř jednu sekundu dříve než při svém startu před týdnem ve Varnsdorfu. Svým výkonem si vybojoval mezi staršími žáky nevděčnou bramborovou medaili. Na poloviční prsařské trati skončil na páté pozici.

Obě plavkyně se s náročným programem také velice dobře popasovaly. Báře Šantinové sedla především stovka znakem, když zaplavala druhý nejlepší čas za posledních 18 měsíců. Na úrovni svých současných možností zaplavala i Karolína Zloská, nejlépe dohmátla na 13. místě.

Současně s Otavským pohárem probíhala v děčínské pětadvacítce soutěž nazvaná Děčínské sprinty. Sem odcestovala devítičlenná výprava vedená zejména úspěšným závodníkem z Varnsdorfu, J. Vůčkou. Kromě jeho tréninkových parťáků, co s ním byli minulý týden na závodech, přibyli i sourozenci A. Kříž a A. Křížová, která si v Děčíně dala svou závodní plaveckou premiéru a rozhodně trenéry nezklamala. Jelikož to byly závody žákovských kategorií, nikoho asi nepřekvapí, že byl zaplavána plná dvacítka nejlepších osobních výkonů. Honza Vůčka se dokonce drobným zlepšením na 50m volným způsobem kvalifikoval z ranních rozplaveb jako pátý do odpoledního finále.

Tam ukázal, že mu vůle a odhodlání zabojovat o nejvyšší příčky rozhodně nechybí. Hned od startu nenechal nikoho na pochybách, že má rozhodně na lepší čas. Zlepšil se oproti ránu o 1,1 sek., což mu vyneslo v hlavním závodu Děčínských sprintů bronzovou příčku a zcela zaručeně další účast na prosincovém zimním Poháru ČR desetiletých žáků. Dokázal navíc zlepšit ještě další čtyři osobní maxima. Úspěšně si vedla i stejně stará Nikol Urnerová, která si dokázala zlepšit také čtyři časy. Další nejlepší výkony si zaplaval D. Mrázek, P. Tesárková, M.Pokorná, D.Urner, T.Doškářová, A.Kříž.

Nyní čeká plavce Klubu plavců mělnických víkendová pauza, ale 4. listopadu se vypraví do Mostu na Memoriál J. Vachulky. Poté již budou v průběhu listopadu probíhat kvalifikační Krajské přebory na Mistrovství ČR žákovských a juniorských kategorií.