Před necelými čtyřmi roky poprvé nasadili na ruce boxerské rukavice v kostelecké sokolovně. Bylo jim sotva 10 let. Jiří Moudrý do té doby gaučový knihomol a plavec, Bára Rosyvková zapálená neratovická hokejistka. Jirka pomalej nemotora, Barča z hokeje zocelená dívka jako kluk, ovšem slaboučké ruce a trup jako komár. Veškerá koordinace bez bruslí a hokejky žádná.

Jedno však měli společné, vášeň pro trénink a zarputilost při učení nových dovedností.

Doslova se probili dvěma sezonami v oblastní lize a vysloužili si účast na mistrovství České republiky školní mládeže, které se konalo 6. až 8. dubna v Kroměříži. Bára Rosyvková se stala mistryní ČR ve váze do 54 kg. Ve finále ukončila soupeřku ve druhém kole R.S.C.

| Video: Youtube

Jirka Moudrý ve finále podlehl tím nejtěsnějším možným výsledkem soupeři 2:3 na pomocné body. Čtyři rozhodčí z pěti bodovali 28:28, stal se tak vicemistrem ČR ve váze do 63 kg pro rok 2023.

Vítězstvím na mistrovství ČR školní mládeže v boxu si Bára Rosyvková zajistila místo v české reprezentaci a současně se tak nominovala na srpnové Mistrovství Evropy ve slovinském Mariboru. Týden po republice odcestovala na první sraz reprezentace v Krnově, kde absolvovala 3denní soustředění. Nutno dodat, že z dívek reprezentačních kolegyň působila Bára tréninkovým nasazením i při sparinzích nejlépe a na fyzických testech strčila do kapsy většinu chlapců. Tím jsme zahájili přípravu na ME.

V sobotu 6. května absolvovala Bára národní ligu v Jičíně, kde porazila 3:0 na body taktéž Mistryni ČR z jiné váhové kategorie Izabelu Varadin z BC Příbram. Ještě před mistrovstvím ČR porazila Sabinu Vochovou z BC Kroměříž (reprezentantku ČR). V reprezentaci tak zastává pozici jedničky.

Aktuálně Báru čeká první mezinárodní turnaj - Griffins Cup v německém Rostocku 26. – 28. května.

Zároveň bych také rád touto cestou oslovil možné potenciální partnery (sponzory), kteří by chtěli kosteleckou a českou reprezentantku v olympijském boxu podpořit a být tak oporou na její cestě na vrchol. Vždyť jen účast na letošním ME ve Slovinsku je vyčíslena na zhruba 35 000 korun. Obětaví rodiče jsou odhodláni dceru maximálně podpořit, ovšem otázkou je, zda přípravu a vzornou reprezentaci podpoří i TJ Sokol a město Kostelec nad Labem?

Pokud právě Vy chcete být tváří a podporou našeho oddílu, neváhejte mě kontaktovat. Sportu zdar!

Vratislav Lecko, BCSK