„Střídání vyšlo na výbornou,“ mohl si po utkání gratulovat trenér Záp Miroslav Doležal. Po necelé hodině hry chtěl hned dvojím zásahem do sestavy otupit v té době narůstající nebezpečí pro domácí branku. Záměr vyšel snad ještě dokonaleji, než zamýšlel.

Právě hráč, který v mládeži prošel mělnickým FC, Neratovicemi, odkud zamířil do pražské Dukly a od léta 2019 je v Zápech, otočil vývojem utkání o sto osmdesát stupňů. Ze snadné dorážky nejdříve srovnal, hosté vehementně reklamovali ofsajdové postavení, u neoblomných rozhodčích si ale vykoledovali pouze karetní odpovědi. Jejich zkázu pak Kubů dokonal poté, co si v těsné blízkosti branky našel a pohotově zakončil přizvednutý dlouhý aut.

Už v prvním poločase se přitom obrat povedl Východočechům. Jejich dva góly zneutralizovaly povedený nástup domácích do zápasu v rozmezí necelé čtvrthodinky. „Po našich ztrátách jsme inkasovali laciné branky, které změnily ráz utkání. Hradec si začal více věřit a na nás se začala projevovat psychická a také fyzická únava,“ připomněl Doležal čtvrteční „prodlouženou“ ve vysilující pohárové bitvě s Žižkovem.

I tentokrát tak domácí museli vsadit na hlavní atributy, který jim přinesly úspěch už ve čtvrtek – nasazení a bojovnost. „Těžká domácí výhra v nepříliš lákavém utkání. Vítězství jsme dnes ubojovali a nerodilo se vůbec lehce,“ glosoval Doležal, který si výsledku cenní o to více. „Potvrdilo se, že nás proti kvalitně připravené juniorce nečeká nic jednoduchého. Hradec disponuje kvalitním týmem, který je velmi dobře připravený i na silový a kontaktní fotbal,“ vysekl kompliment soupeři.

Podle hostujícího stratéga Karla Krejčíka domácí přetlačili jeho tým na těžkém terénu právě velkou bojovností. „Výsledek je pro nás zklamáním a nic na tom nemění ani naše přesvědčení, že domácí vyrovnali gólem z jasného ofsajdu. Byli jsme dobře posíleni a měli jsme zápas zvládnout vítězně.“

Zápy – Hradec Králové B 3:2 (1:2)

Branky: 60. a 65. Kubů, 15. Vencl - 18. Kadrmas, 32. Kubala. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 3:4. Diváci: 210.

Zápy: Hrubeš – Woitek, Pávek, Vencl, Mikor, Hron (59. Kubů), Eliáš (90+3. Čičatka), Jelínek, Janko, Kavalír (87. Matoušek), Matějka (59. Koutenský).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...