„Prohra nás samozřejmě všechny mrzí, protože jsme chtěli vyhrát, abychom si udrželi kontakt s čelem tabulky,“ uvedl k utkání trenér Mělníka René Finkous.

Naději zdramatizovat situaci na čele tabulky vzala třetímu týmu pořadí hned úvodní pasáž zápasu. Bezbrankový stav vydržel jen necelé dvě minuty, v šestnácté už hostující Cardová zvyšovala svou druhou trefou na 0:4.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas s kvalitním soupeřem. Před zápasem jsme si řekli, že musíme hrát zodpovědně a nechybovat, ale to se nám hlavně v prvním poločase vůbec nedařilo. Soupeř se na těžkém terénu lépe pohyboval i kombinoval a každou naší chybu trestal gólem,“ vrátil se trenér Finkous k nepovedenému vstupu do zápasu. Ten nakonec rozhodl.

Pozměněná sestava domácích sice po přestávce hru více vyrovnala, manko se jí ale smazat nepodařilo. Jediný gól vstřelila Motyčáková až po dalších dvou zásazích Chyše.

I přes porážku trenér chválil hráčky za bojovný a statečný výkon. „Ze zápasu si vezeme poučení a věřím, že další už budou vítězné. Tým má svou kvalitou na to, aby se pohyboval v popředí tabulky,“ dodal Finkous.

Udržovat tým v tréninku hodlají na Podolí také během současného přerušení organizovaného sportu. Kromě individuální přípravy by si hráčky mohly zakopat alespoň v menších skupinkách do povoleného počtu šesti.