Velvarský klub ještě čeká baráž o postup do druhé ligy se Slavií Praha B (středa a sobota), ale klub ví, že do vyšší soutěže kvůli stadionu jít nemůže. I proto vyrazil po posledním utkání v Hradci na pár dnů na Rhodos, kde však hráčům oznámil jeden z hlavních partnerů a bývalý hráč Josef Švejda, že tímto výletem jeho podpora Slovanu končí.

Někteří borci tak údajně míří jinam, zejména do ambiciózního Ústí nad Labem (Žežulka, Rubeš), o další se zajímají blízké Neratovice, Kladno, jiní…

„My ale chceme, aby se ve Velvarech hrála třetí liga dál. Teď sháníme nové finanční partnery, už se mi i něco povedlo. Třeba nebudeme tak vysoko jako doteď, ale věřím tomu, že kvalitní tým jsme schopni postavit,“ říká předseda klubu David Vedral.

Mrzí ho, že Josef Švejda vše oznámil hráčům touto formou. „Měl to podle mne udělat jinak, nejdřív jsme vše měli probrat společně. Jeden sponzor nám skončil už během sezony, teď se přidal Pepa. Ale nejen já nechci, aby se roky práce tady v klubu vyhodily z okna,“ dodal David Vedral.

V případě, že by Velvary přece jen opustily Českou fotbalovou ligy, má šanci na postup nejlepší tým divizních soutěží z druhého místa. Tím jsou aktuálně Benátky nad Jizerou.