Jak jsou Zápy připravené na jarní část ČFL?
Popravdě příprava nebyla úplně ideální. Zasáhlo nám do toho hodně zraněných a nemocných hráčů. Co jsem v Zápech, tak jsem něco podobného ještě nezažil. Některé absence jsme očekávali. Byly tam operace jako v případě Dubna, Zbrožek se měl vrátit dřív a ještě není úplně fit. Co se týká klíčových hráčů defenzivy, tak ještě nejsou zpět. Ač jsem si myslel, že do kádru nebudeme sahat, tak jsme od začátku ledna hráče intenzivně sháněli.

Hlavně kapitán Duben je jedním z obranných pilířů, znáte jeho vyhlídky na návrat?
Poslední dva zápasy na podzim už nehrál. Měl problémy s kolenem a byla tam plánovaná operace. Jede to u něj podle plánu, že by se za čtrnáct dní měl zapojit do tréninku.

Jan Jelínek v dresu SK Zápy
Jelínek chce být v Neratovicích na číslech, proč odešel ze Záp jen do divize?

Hned čtyři další hráči váš kádr v zimní pauze zcela opustili, že?
Ano. A někteří mi to oznámili na můj vkus pozdě, až na začátku zimní přípravy. To pro mě bylo takové nemilé překvapení. Museli jsem na to s trenérem nějak reagovat a přivést jiné.

ZIMNÍ ODCHODY ZE ZÁP

Jan Jelínek. Zkušený útočník patřil mezi dlouhodobé stálice a opory. Autor 37 branek během celkem jedenácti sezon (s přestávkami) zamířil o soutěž níž do nedalekých Neratovic.

Oleksandr Tarasiuk. Ukrajinský univerzál v Zápech strávil sezonu a půl, nastoupil do 25 utkání. Momentálně si hledá nové angažmá.

Daniel Turyna. Pětadvacetiletý útočník během půlročního působení nenaplnil očekávání, s nimiž přicházel. O tom, že autor dvou podzimních gólů půjde o dům dál (nakonec do Čáslavi), bylo jasno ještě předtím než dostal na konci ledna pokutu od etické komise FAČR za svůj silvestrovský výlev směrem k židům na sociální síti.

Patrik Růžek. Šestadvacetiletý stoper kvůli dlouhodobému zranění do své sedmé sezony v červenobílém dresu vůbec nezasáhl. Před několika dny přestoupil do B-třídní Vykáně.

Po letech budete v útoku bez Jana Jelínka…
Byl to jeden z těch hráčů, který byl u nás služebně nejdéle. Rozhodl se, že zkusí štěstí jinde, a šel do Neratovic.

Vy jste si naopak v Neratovicích vyhlédli Radka Kibala?
Naposledy byl v Neratovicích, ale je to hráč Chomutova. Hráče jeho postu - spíše defenzivní na kraj, ať už beka či halva - jsme hledali už rok. Jeden takový se nabídl, nakonec jsme se dohodli a v jarní části bude působit u nás.

Další nová akvizice ofenzivní hráč David Štrombach je z minulosti spojený s trenérem Koukalem, protože přichází stejně jako on ze Žižkova, že?
Měl přijít už na začátku zimní přípravy, ale na Žižkově se změnil trenér, chtěl vidět všechny hráče s tím, že s ním budou počítat dál, ale nakonec jej uvolnili. A tam myslím, že by to měla být větší posila pro nás.

Tyto dvě nové tváře jste už odhalili na svých stránkách. Jde o konečný výčet, nebo máte ještě další v rukávu?
Právě dneska jsme se ještě dohodli na příchodu Tommyho Weise, který už s námi tedy asi měsíc trénuje. Je to hráč s americkým pasem, ale v Čechách už je asi dva nebo tři roky. Působil v Chlumci nad Cidlinou, ale je to kmenový hráč Motorletu a ČFL už okusil. To je taky střední záložník. Řešíme pak ještě jednoho hráče, který není hotový. O tom bych ještě úplně mluvit nechtěl.

I. B třída - skupina B, 7. kolo (5. hrané): Sokol Chotětov - Viktoria Všestudy (3:0), 16. 9. 2023
Viktorce pomáhá s přípravou bývalý prvoligový hráč, na trénincích to jiskří

Když se vás zeptám na cíle, odpovídáte zpravidla v tom duchu, že jsou ty nejvyšší. Bude tomu tak i tentokrát?
Z našeho postavení v tabulce na druhém místě je to jasné. Teď samozřejmě příprava nebyla asi úplně ideální. Mnohokrát jsme byli v menším počtu hráčů, ta marodka u nás byla opravdu až extrémní. Začátek byl složitý. Trenér s hráči nemohl dělat na hřišti, co chtěl, co týká taktických věcí. Ještě bychom asi takových čtrnáct dní potřebovali.

Nezbývá, než to dohnat za pochodu…
Máme zkušenější mančaft, někteří zkušení hráči se budou navíc vracet zpátky do sestavy. Počítám, že mančaft si s tímto umí poradit a nějakým způsobem ty své zkušenosti prodat.

Začínáte sérií hned tří zápasů s béčky, která mívají na začátku půlsezony spolu s áčky hodně široké kádry. To bude asi těžký a nevyzpytatelný rozjezd, souhlasíte?
Přesně tak. Navíc ta béčka, kdy kromě Boleslavi máme i Liberec a Hradec, se pohybují ve spodních patrech tabulky. Určitě budou chtít příslušnost k třetí lize uhájit. Netají se tím, že je to pro ně stěžejní soutěž, na rozdíl od divize, která je kvalitativně samozřejmě trochu níž. Takže budou dělat asi všechno pro udržení. Je tím pádem dost možné, že budou na zápas posílení.

Autobus v klubových barvách FK Neratovice-Byškovice
Na venkovní zápasy v klubových barvách. Ex-ligový autobus oblékl žlutomodrou

Obava či strach ve vašem případě asi není na místě, že?
Určitě ne. Zvlášť u nás na menším hřišti to je pro každého složitější. Uvidíme, jak budeme vypadat my. Svou roli budou hrát i terény. Některé zápasy se budou hrát na umělce, což úplně rád nemám. Mistrovské utkání na umělce za mě není mistrovské utkání. Ale bohužel. Začíná se o týden dříve než normálně. Ač počasí teď nevypadá úplně špatně, vody spadlo hodně, takže terény asi nebudou úplně ideální a více mančaftů bude využívat umělky.


Načítám tabulku ...