K oživení před pokračováním ČFL ale došlo u pátého týmu skupiny B také v hráčském kádru. Podle manažera SK Michala Maška nové tváře včetně kouče v přípravě velice dobře zapadly.

„S Bédou jsme podobná krevní skupina. Pochopil naši specifickou filozofii. Má bohaté zkušenosti hráčské i trenérské a nejen v profi soutěžích, ale i v amatérských. Ví, o co jde,“ pochvaloval si klubový boss angažování kouče.

Ten v červnu oslaví šedesáté narozeniny. Ideálním fotbalovým dárkem by mohl být návrat na nejvyšší pozice. V Zápech ostatně na jiné ani nepomýšlejí. Šestibodová ztráta na vedoucí jablonecké béčko se nejeví jako nepřekonatelná. „Naše ambice jsou vždy jen ty nejvyšší. Uvidíme, jak to naplníme,“ dodal Michal Mašek.

Už zmíněné změny v kádru konkrétně? Odešli Michal Pávek (Neratovice), Vojtěch Hron (po přestěhování do Jihlavy odešel hrát do Rakouska), druhý brankář Ivo Doležal a host z Chrudimi Ondřej Vencl. Červenobílý dres naopak nově oblékli Miroslav Petrlák a Jiří Velička (naposledy FK Mladá Boleslav B) z Žižkova, brankář Kirill Durov z Horek, Filip Zoubek z Benátek a Matěj Sváta z Vlašimi.

K herní přípravě zápští válečníci využili zimní turnaj v Brandýse, potkali se tam postupně s Admirou Praha (3:3), Velimí (4:1), Čáslaví (7:1), Brandýsem (4:2) a Kosmonosy (3:0). Přemožitele našli až v generálce dvou třetiligových celků - v Plzni prohráli s béčkem Viktorie 0:1. První jarní mistrák odehrají v neděli proti rezervě Dukly (na podzim výhra 2:0). Pražané jsou sice doma v sousedních Jirnech, úvodní jarní duely ale hrají na umělé trávě v Satalicích.


Načítám tabulku ...