Hosté prohrávali od první minuty. Po čtvrt hodině se vyrovnáním na poločasových 1:1 gólově uvedla letní posila Kavalír. O porážce týmu s ambicemi na přední příčky rozhodla pětiminutovka v rozmezí 67. a 72. minuty. Domácím vrátil vedení Kopecký, rychlou pojistku Východočeši přidali z penalty. V závěru výhru ještě zpečetili.

"Inkasovali jsme brzkou branku, která s námi otřásla. Postupem času jsme se vrátili do utkání a srovnali krásnou střelou z dálky. Od té doby to bylo celkem vyrovnané a spíše bojovné utkání, na což jsme byli připraveni," vrátil se k porážce trenér Záp Miroslav Doležal.

"Ovšem ve druhem poločase jsme totálně propadli, vytvářeli jsme spoustu ztrát míče a zkušený tým jako Živanice toho dokázal využít. Po gólu na 3:1 jsme už neměli síly cokoli s utkáním udělat," dodal.

Sokol Živanice - SK Zápy 4:1 (1:1)

Branky: 67. a 90. Kopecký, 1. Zavřel, 72. Gašpar z pen. - 15. Kavalík. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 2:1. Diváci: 170. Zápy: Hrubeš - Hron, Růžek (21. Pávek), Matoušek, Woitek, Putz (81. Čičatka), Kavalír, Koutenský, Kubů (69. Matějka), Eliáš, Janko.