Něco málo přes rok trvala spolupráce třetiligového SK Zápy s trenérem Petrem Vrabcem. Vedení elitního klubu z Prahy-východ se s bývalým hráčem Sparty a později asistentem ve Slavii čtyři kola před koncem sezony rozloučilo. Důvodem byly neuspokojivé výsledky mužstva.

To z jedenácti jarních zápasů vyhrálo jen tři, další tři remizovalo a pět prohrálo. Během uplynulého týdne vyšlo naprázdno dvakrát v řadě a navíc na domácím hřišti - nejdříve s Brozany 0:1 a ve středeční dohrávce s posledním Benešovem 1:5. Právě tento duel se ukázal být poslední kapkou.

„Petru Vrabcovi děkujeme za veškerou odvedenou práci pro náš klub a přejeme hodně štěstí do budoucna,“ uvedlo vedení klubu s tím, že do konce sezony tým přebírají manažer Michal Mašek a Václav Hradecký spolu s hrajícími asistenty Martinem Jelínkem a Tomášem Matějkou.

Pod víceméně staronovým vedením se sedmý tým tabulky představil ve Velvarech. S domácím Slovanem uhrál remízu 2:2. Hosté v pikantním utkání pro brankáře Měsíčka, který do Záp zamířil právě z Velvar, dvakrát doháněli těsnou ztrátu a nakonec odvezli bod.

„Jsem rád, že zápas dopadl, jak dopadl, že není vítěz, ani poražený a zůstalo to spravedlivě 2:2," svěřil se po utkání zkušený gólman. „Velvary byly určitě herně lepší, ale po gólu, který daly, trochu povolily, a to je stálo dneska tři body. S remízou jsem ale spokojený, mám radost.," dodal. 

Ve zbylých třech kolech se Zápští představí už jen na domácím hřišti.

Trenér Velvar Zdeněk Hašek hodnotí zápas se Zápy:

Trenér Velvar Zdeněk Hašek hodnotí zápas se Zápy. | Video: Jan Sláma

Slovan Velvary – SK Zápy 2:2 (0:0)

Branky: 48. Šimkovský, 73. Březina – 68. Tvaroh, 79. M. Jelínek. Rozhodčí: Kubec. ŽK: 3:2. Diváci: 290.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...