„Upřímně si tento krok vysvětlit nedovedu a nikdo nám jej zatím nevysvětlil. Požádal jsem o vyjádření sportovně-technickou komisi Řídící komisi Čechy, bohužel bez reakce. Přeřazení pro nás znamená více cestování a tím pádem i významný zásah do našeho rozpočtu. Nezbývá než se přizpůsobit,“ uvedl v aktuálním rozhovoru pro klubový web předseda FK Brandýs Jiří Weigl.

Ten prozradil už i některé změny v kádru. Dvacetiletý Tobiáš Svoboda si střeleckým představením v uplynulé sezoně řekl o angažmá v Mostě. Právě nováčkovi ČFL vstřelil ve vzájemném jarním utkání jeden z celkem dvanácti svých gólů.

V roli soupeře by se mohl na podzim v Brandýse představit Michal Pažout, jenž by se mohl vrátit na Boleslavsko, odkud v zimě přišel. Přesvědčit zkouší v Dobrovici, která je pro změnu nováčkem divize. Hlavně v závěru jara vinou zranění hodně úzký kádr pak opouští Jan Pechanec. „Projevil přání si od fotbalu odpočinout,“ objasnil Jiří Weigl.

Už dotažený je naopak přestup třiadvacetiletého brankáře Jana Fialy z Klíčan. „Na hostování z Neratovic by měl přijít útočník Jakub Malák. Na zkoušce jsou i další fotbalisté – Dominik Hrčka ze Záryb, Matěj Jahoda z Uhelných skladů Praha a nejspíš přibydou i jiní, zejména do zadních řad. Samozřejmě zkoušíme i naše dorostence – brankáře Kindla, krajního obránce Petra Maláka a další. Bude záležet i na tom, kdo vypadne z kádrů týmů z vyšších soutěží,“ přiblížil šéf Brandýsa uvažované doplnění stavů.

Před mužstvo pak pro novou sezonu staví jednoznačný cíl – záchranu! „Pokud kádr ještě vhodně doplníme a klukům se budou vyhýbat zranění, měli bychom se pohybovat v lepší polovině tabulky,“ je přesvědčený v opakovaní letošní deváté příčka. Ta mohla být určitě ještě lepší, nebýt výsledkového útlumu v závěru.

„S umístěním v polovině tabulky panuje spokojenost. Po úvodních jarních kolech jsme sice mohli skončit i výš, ale vzhledem k následující zdravotní situaci v kádru deváté místo beru. Výkony v závěru sezony bohužel nebyly tak dobré jako v úvodu, určitě to s trenéry zanalyzujeme, protože se to nestalo poprvé,“ vrátil se Jiří Weigl k minulému ročníku.