Naposledy vyhráli v úvodním jarním mistráku s Kladnem, v následných pěti posbírali pouze dva body za prohrané penaltové rozstřely. Znovu přetlačit soupeře se svěřencům trenéra Tomáše Staňka podařilo v duelu se soupeřem, který měl před utkáním o dva body víc.

„Za dva body jsme rádi, nebylo to dnes jednoduché,“ bilancoval utkání trenér Neratovic. Na mysli měl hlavně problémy se skládáním sestavy. I s dorostencem Malákem měl k dispozici pouze dvanáct hráčů do pole. Aby toho nebylo málo, musel kvůli zranění střídat ještě v první půli Vorasický. Ve druhé dohnalo astma posilu z dorostu.

Branky nabídlo sváteční utkání až ve druhém poločase. O obě se postarali kapitáni. Vít Regner se nejdříve po standardce vrácené do malého vápna nacházel na správném místě po „horké bramboře“ brankáře Šrámka.

Pražané opláceli obdobně. Brankář Dědek vyrazil Novotného střelu zpoza šestnáctky pouze a přesně do kroku Frantla, pro kterého nebylo problémem umístit míč k tyči.

Kromě nešťastného zákroku Staňka mrzela i ztráta míče v předešlém brejku. Zapadla přesně do jeho náhledu na výkon mužstva. „Žádná velká kvalita v naší hře nebyla, což korespondovala i s psychickým stavem, v jakém jsme. Bylo to hlavně o boji, chtěli jsme se opřít o standardky,“ nahlížel na zápas, z něhož by před zápasem dva body bral. „Teď převládá trochu zklamání z obdrženého gólu. Ale hráči bojovali a dali do zápasu všechno, nemám jim moc co vytknout,“ doplnil.

Náladu mu zvedl i vydařený tah s nasazením náhradního brankáře Šteinera na penaltový rozstřel. Spolu se střelecky neomylnými spoluhráči měl hlavní podíl na tom, že skončil už po čtyřech sériích. V úvodních dvou si neomylně skočil pro míč ke své pravé tyči. „Chytil je fantasticky,“ těšilo Staňka zlomení alespoň jednoho jarního prokletí.

Rekordní nadílka od Libiše

Fotbalisté Sokola Libiš porazili ve 22. kola divize B Tatran Rakovník 4:1.

Dva dvougóloví střelci Sokola Libiš se postarali o „usazení“ rakovnického Tatranu, který před pátečním utkáním pozvedl své šance na záchranu třemi výhrami v řadě. Domácí mu ale po výsledku 4:1 další nedopřáli. Na čtyři vstřelené branky se sokolové dostali vůbec poprvé v sezoně.

Podělili se o ně rovným dílem, a to v obou poločasech, Macháček se Stiborou. Druhý z nich oslavil návrat do sestavy po krátkém disciplinárním trestu tím, že demontáž hostů načal a zakončil. Kapitán se trefil z penalty do šatny a hlavou po rohovém kopu. Zápas tak byl nedlouho po startu druhého poločasu rozhodnutý. Nic na tom nezměnilo ani snížení hostů rovněž z pokutového kopu.

„Kluci dřeli, bojovali, vynikající byl Brožek v brance a byli jsme velmi efektivní,“ vydal se po stopách důležité výhry trenér Libiše Luboš Urban, podle kterého byl jeho tým silnější tam, kde se zápasy rozhodují – v šestnáctkách. „Soupeř byl fotbalový, zkušený, silný na míči, ale bez finálního řešení. Jejich největší šance byla střela z pětatřiceti metrů do tyče po špatném odkopu našeho gólmana.“

Neratovice – Meteor Praha 2:1 np (0:0)
Branky: 63. Regner – 77. Frantl. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 3:4. Diváci: 100.
Neratovice: Dědek (90. Šteiner) – Vorasicky (28. Moravec), Pajkrt, Regner, Stýblo – Rejman, Kokoška, Novák, Duch – Malák (66. Hrechko), Kozák.

Libiš – Tn Rakovník 4:1 (2:0)
Branky: 44. z pen. a 55. Macháček, 36. a 72. Stibora – 82. Verner z pen. Rozhodčí: Šmat. ŽK: 2:1. Diváci: 135.
Libiš: Brožek – Kvída, Macháček, Pešek, Bíba – Šobr, Vaněk (80. Dobrovolný), Tylšar, Očovan – Stibora (85. Hrnčíř), Stejskal (58. Macháč).