Vedoucí gól domácího Tsopy byl tím posledním, co bylo v rámci uplakaného sobotního dopoledne na libišském pažitu k vidění. Rozhodčí Vojáček jej v reakci na zhoršující se stav hrací plochy ve třicáté minutě přerušil a po čtvrthodinovém čekaní i definitivně odpískal.

„Při začátku utkání začalo hustě pršet a na hrací ploše se tvořily louže, které způsobovaly problémy se hrou. Ve třicáté minutě za stálého, vytrvalého deště, kdy hrací plocha byla cca ze sedmdesáti procent podmáčená a byly na hrací ploše louže se hrací plocha stala nezpůsobilou a neumožňovala regulérní průběh utkání,“ zdůvodnil sudí postup v zápise o utkání.

Jak potvrdil i trenér Libiše Miroslav Kratochvíl, bylo předčasné ukončení nevyhnutelné. „Hřiště se proměnilo v bazén. Bylo to neúnosné,“ řekl. Náhradní termín pro opakovaní utkání byl po vzájemné dohodě obou středočeských klubů stanoven na středu 31. srpna.

Po remíze a porážce zkompletovaly výsledkovou škálu Neratovice. V Kosmonosech je k cennému výsledku proti novému týmu skupiny nasměrovaly dvě gólové radosti v rozmezí tří minut prvního poločasu, ve druhém padlo po jedné brance na každé straně.

„Měli jsme horší vstup do utkání a deset minut jsme se rovnali s nátlakem domácích,“ připomněl trenér Neratovic Jiří Brunclík s tím, že tým dostal po ztrátě soupeře na vlastní polovině do sedla parádní ťukes s chladnokrevným zakončením Dobiáše.

„Od té doby jsme měli více ze hry a přidali i druhou branku,“ liboval si Brunclík po vráceném rohovém kopu s gólovou tečkou hlavičkujícího Kalabise. „Do poločasu se hra odehrávala od vápna k vápnu bez větší šance,“ popsal zbytek první půle.

„Druhý poločas začal nátlakem domácích, kterému bohužel výrazně pomohla nepřesná rozhodnutí rozhodčích,“ zmínil kouč Neratovic. Domácí Kořínek v 62. minutě po nepřesném odkopu hostí pohotovou ranou snížil. Pro Jiřího Poživila ale šlo při jeho prvním ostrém startu po letech o jedinou vážnější komplikaci. Jinak trenér brankářů v Neratovicích musel zaskočit při drobné zdravotní indispozici kolegy Maliny a také souběhu utkání dorostu.

„Jirka neudělal žádnou chybu a podpořil náš týmový výkon. I když to druhý poločas už nebylo tolik koukatelné, tak zápas jsme si myslím díky nasazení zasloužili vyhrát,“ dodal Brunclík.

V devadesáté minutě o výsledku definitivně rozhodl z brejku Vetešník, který tak po přestupu z Libiše zažil úspěšnou premiéru v novém dresu.

| Video: Youtube

3. kolo: Březová - Vilémov 5:1 (15. a 21. Veselý, 36. Kursa, 81. Body, 90. Číž - 14. Kučera), Kladno - Újezd Praha 4 1:3 (31. Borák - 68. vl. Balšánek, 70. Kaiser, 82. Jankú), Kosmonosy - Neratovice 1:3 (63. Kořínek - 17. Dobiáš, 20. Kalabis, 90+3. Vetešník), Česká Lípa - Štětí 5:2 (18., 34. a 48. Halbich, 23. Šimon, 69. Blažek - 49. Pokorný, 85. Petr), Chomutov - Cheb 6:1 (35., 71. a 89. Kopta, 39. a 68. Kubík, 41. Černý - 50. Komberec), Libiš - Slaný nedohráno, utkání bylo v 30. minutě za stavu 1:0 předčasně ukončeno pro nezpůsobilý terén