Trenéři nevidí ve startu mistrovské sezony, uspíšeném oproti normálu o jeden až dva týdny, problém. „Bereme to jako realitu a přizpůsobíme se,“ reagoval trenér Libiše Miroslav Jíra na dotaz, zda hráčům úvodní zápasy nezasáhnou do dovolených.

Libišský tým v rámci možností a opatření od 20. dubna společně trénuje. Na červen má pro zpestření domluvená přípravná utkání s Brandýsem, Hostouní (ČFL), Štětím a Neratovicemi.

Jan Kalabis
Fotbal nebo futsal? Jan Kalabis stíhá oboje, k tomu i trénuje mládež

Na pikantní souboj se sousedy hrajícími v jiné skupině dojde zhruba po půl roce. Před Vánoci se na jednom z prvních zápasů na zrekonstruované neratovické umělce radovali z těsné výhry 4:3 domácí. Fotbal ale následně znovu dostal koronavirovou stopku.

V červencové přípravě na novou sezonu pak kohouti vyzvou ještě rezervní týmy Dukly Praha a Motorletu.

Neratovický Jiří Brunclík předběžně kalkuloval se startem okolo 8. srpna. „Pouze nám to bere jeden týden z přípravy. Dovolené moc neovlivníme. Kluci info mají, tak uvidíme, kdo se k tomu jak postaví," uvedl. Také on už má víceméně jasno o soupeřích.

JEDEN Z LÍDRŮ. Jiří Lauda (s páskou) je neodmyslitelně spjatý s Byšicemi, kde patří řadu sezon mezi opory základní sestavy.
Nejoblíbenější fotbalista okresu: Byšický klub je mojí druhou rodinou

Během června žlutomodré kromě Libiše prověří také Kosmonosy, Velké Hamry, další program je v řešení. V letní přípravě pak narazí na třetiligové Štěchovice, Loko Vltavín a divizní Čáslav.

Rozlosování čtvrté nejvyšší soutěže bude známo po aktivu klubů, který se uskuteční 19. června. Řídící komise Čechy už rovněž potvrdila, že stejně jako v loňském roce bylo zrušeno předkolo Mol cupu, pohárová soutěž tak prvním kolem odstartuje ve středu 11. srpna.