„Věděli jsme, že nás čeká nakopávaná a boj, čemuž jsme podřídili taktiku. Po takovém průběhu asi dva body bereme,“ podělil se brankář Neratovic Lukáš Dědek o dojmy z vyrovnaného a vyloženě bojovného utkání.

Právě staronová jednička žlutomodrých vzala závěr rozstřelu, který se od úvodního nezdaru Regnera lépe vyvíjel pro domácí, do své režie. V šesté sérii si Dědek nejdříve počíhal na ne zrovna umístěný pokus stopera Zuskina. Obratem pak pokořil svého konkurenta Brožka.

Ilustrační fotografie.
Případ okradení pošťačky byl vyřešen během pár hodin

„Jsme domluvení, že když dospěje rozstřel takhle daleko a nějakou penaltu chytím, tak následující půjdu kopat,“ líčil s úsměvem muž, kterému tentokrát z lavičky nekryl záda hrdina minulého utkání Malina (v zahraničí), ale dorostenec Nosek.

Samotné utkání nepřineslo neřešitelnou situace pro ani jednoho z gólmanů. Dědek přiznával kousek štěstí snad jen při tyčce, na které v první půli skončil jeden z libišských rohů. Zbylé střelecké pokusy zdálky nebo po standardních situacích si pohlídal. Stejně jako na opačné straně postrádala většina z nich potřebnou nebezpečnost či moment překvapení. Zápas tak logicky dospěl ke spravedlivé dělbě.

„Zápas bez šancí, hodně soubojů. Bod bereme. Chtěli jsme i dva, ale nedali jsme dvě penalty (před Zuskinem Stibora přestřelil). To už je loterie. Musíme se zvednout v Brandýse,“ rekapituloval utkání kapitán Libiše Pavel Macháček. Jasně nejzkušenější borec na place patřil mezi vůbec nejaktivnější zakončovatele, hlavně díky skvělému výběru místa při standardních situacích. Právě po jeho hlavičce skončil míč ve 32. minutě na tyči. „Mohl jsem dát gól, ale takový už je fotbal,“ litoval ojedinělé šance. Těšilo jej naopak, že po příchodu trenéra Urbana tým ani tentokrát herně nepropadl.

Čtvrtfinále Poháru FAČR ve futsalu 2018. Sparta Praha porazila ve Zruči nad Sázavou Olympik Mělník.
Mělník odskákal chrudimské ladění na Ligu mistrů devítkou

Že derby smazalo rozdíl v tabulce a spravedlivě skončilo smírem, po utkání přiznal i hostující kormidelník Tomáš Staněk. „Myslím, že se někteří naši hráči nedokázali srovnat s agresivitou a bojovností, což byla škoda,“ zdůvodňoval, proč navzdory dvoubodovému venkovnímu zisku odcházel z libišského hřiště s rozpačitými pocity. „Vzhledem k terénu a soupeři jsme chtěli hrát jednoduchý fotbal, Libiš to měla postavené úplně stejně, proto bylo jen minimum šancí,“ uvažoval.

Libišský Luboš Urban byl spokojený, že tým bodoval i ve třetím domácím utkání pod jeho vedením. „Na těžkém terénu to byla bojovná, ne moc fotbalová bitva o každý balon. Z některých standardek jsme možná mohli něco urvat, ale asi zasloužená remíza. Favoritem byl soupeř. Nedostali jsme gól. Na tom se dá stavět,“ hodnotil předposlední podzimní zápas.

Trenéři se těší na zrcadlo pro hráče

Derby bude mít ještě zcela unikátní dohru na stránkách Sportovního deníku (v pondělí 19. listopadu) v rámci projektu Deníku Porovnej se s hvězdami. Oba kormidelníci se na detailní statistiky z dílny italských analytiků ze společnosti Panini velmi těší.
„Ukáže nám to spoustu věcí. Pokud se na takové úrovni něco podobného objeví, jedině dobře,“ kvituje Luboš Urban možnost, která pro něj není z prvoligových působení ničím neznámým. „Je super, že se to dostane i do nižších soutěží. Některým hráčům to nastaví skutečné zrcadlo jejich aktivity na hřišti,“ přivítal novinku také Tomáš Staněk.

Ilustrační foto.
Policisté rozdávali pokuty, ale i dobře viditelné tašky

Libiš – Neratovice 0:1 np
Rozhodčí: Fišer (výborný výkon). ŽK: 2:5. Diváci: 200.
Libiš: Brožek – Bíba, Pešek, Zuskin, Kvída – Šobr (68. Vaněk), Macháček, Malák, Očovan – Dušek, Stejskal (57. Stibora).
Neratovice: Dědek – Vorasický, Šulc, Chlumecký, Pajkrt – Barták (62. Stýblo), Kalabiška (90.+2 Weiner), Regner, Brusch (66. Duch), Ďurinda – Hrdý.

Ilustrační foto
Velký výpadek elektřiny na Mělnicku trval hodinu a půl