„Není to pro nás příjemné. Koukáme už na dno tabulky. V zápasech se dokola opakuje stejný scénář,“ řekl po dalším bodovém výprodeji trenér Sokola Miroslav Kratochvíl.

Přitom začátek si Libiš lepší přát nemohla. Útočné hroty si hned v úvodní minutě vyčíhaly chybnou rozehrávku soupeře – Moravec vyslal do sóla Jánského, a ten svým třetím zápisem v sezoně propálil Ježka.

„Do poločasu jsme měli další tři čtyři šance. Kdyby to bylo v poločase čtyři-pět nula, neřekl by nikdo nic. Hosté neměli absolutně nic,“ mohl už jen litovat těsného poločasové náskoku trenér.

Druhý poločas ale patřil hostům, ti dvěma góly v rozmezí třinácti minut strhli vedení na svou stranu. „Po poločase jsme tam měli dvacetiminutový výpadek. Soupeř nás začal přehrávat a bylo zle,“ mrzelo Kratochvíla.

Hrdinou utkání se stal Jiří Doležal. Hlavičkou nejdříve srovnal, když na malém vápně přesměroval přímý kop z poloviny hřiště. „Brankář zůstal na půl cesty, ale i zbytek týmu se musí v takovém případě postarat o protihráče lépe,“ souhlasil trenér Libiše, že gól byl z kategorie laciných. I podruhé se stejný hráč prosadil ze vzduchu, deset minut před koncem si mezi dvěma bránícími soupeři našel po centru z pravé strany prostor a rozhodl.

Zmar dokreslovalo i zranění brankáře Brožka, který sice dochytal, s kotníkem pochroumaným ze souboje v prvním poločase ale zamířil do nemocnice. Do příští soboty a utkání ve Vilémově, mohou v Libiši přemýšlet, jak z výsledkové krize ven.

„Tréninky se zdají docela dobré. Máme ale přetrvávající marodku, což nás neustále dohání,“ poukázal kouč na absence Stibory, Duška, či jednoho z tahounů ofenzivy Přibyla, ten kvůli zranění nastoupil až na posledních dvacet minut. Porážku ale ani on odvrátit nedokázal.

7. kolo: Kladno - Louny 1:0 (88. Dostál), Kosmonosy - Březová 5:0 (15. a 75. Kořínek, 53. Kubelka, 80. Marek, 90. Mulligan), Chomutov - Vilémov 0:2 (71. z pen. Demeter, 87. Kubr), Libiš - Újezd Praha 4 1:2 (1. Jánský - 67. Doležel, 80. Doležel), utkání Česká Lípa - Admira Praha B, Český Brod - Štětí a Slaný - Cheb se hrají od 16:30 hodin, Meteor Praha - Neratovice v neděli od 10:15