„Sahali jsme po bodu, ale stejně jako v Ostrově nám nebylo nám souzeno,“ konstatoval trpce trenér Libiše Luboš Urban.

Až do 90. minuty to vypadalo, že v utkání dvou sousedů z tabulky, čekajících na první jarní výhru za tři body, budou padat góly pouze z přímých volných kopů. První nechytatelnou střelu vykouzlila pomocí tyče ještě před přestávkou levačka domácího Zörklera.

„Takovému gólu tleskám a myslím, že domácí vedli zaslouženě,“ uznal kouč hostí. „Druhá půle už ale nebyla v takové režii domácích, hra se vyrovnala. Domácí se už tolik netlačili dopředu. My jsme měli spoustu brejkových situací, ale bez gólového zakončení,“ líčil.

Až těsně před vypršením základní hrací doby přelstil z podobné parkety míče v klidu brankáře zkušený Macháček. Radost hostů byla o to větší, že v té době dohrávali už sedm minut bez vykartovaného Očovana.

Udržet výsledek se jim ale nakonec nepodařilo. Smolařem se stal navrátilec do sestavy Bíba, kterého ve druhé minutě nastavení zasáhl centrovaný míč z bezprostřední blízkosti. Podle rozhodčího jej srazil rukou v nepřirozené poloze, a tak se navzdory protestům hostů kopala penalta. Kapitán Bohdan ukončil zápas bombou pod břevno.

„Jestli tam něco bylo, nevím, měl jsem k tomu šedesát metrů. Každopádně mi to připadalo neskutečně přísné. Penalta v nastavení musí být na milion procent,“ zlobil se Luboš Urban.

„Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Přesvědčili jsme se, že umíme hrát fotbal. Od začátku jsme šlapali na plyn. Mohli jsme dohrát zápas v klidu, ale špatně jsme řešili některé akce,“ přidal svůj pohled na utkání kouč Nymburka Jan Buryán.