Šance měly v rušném úvodu oba celky, ale hosté přece jen větší. Duch a Tokar dokonce mířili do břevna. Něco chytil i Sedák, ale jeho protějšek Malina také ukázal kvalitu. Když už ho Exner propálil mezi nohama, šel míč do autu. Perfektně zareagoval i na tečovanou ránu Panochy, a když se Slanému povedl brejk po ose Houdek - Exner - Nádeníček, nepohlídali si ofsajdovou linii.

O přestávce to v kabině domácích vypadalo jako v lazaretu. Ošetřováni byl Bíba a Sadyk a na bolesti si stěžovali oba stopeři. Jako první musel za hry v 53. Sadyk a v 60.minutě bolest nedovolila pokračovat ve hře Benešovi, později odstoupil i Mihálik. I tak měli slánští borci jednu pěknou šanci, jenže Nádeníčkovi na poslední chvíli zblokoval ránu Chlumecký.

Divize, 9. kolo: Sokol Libiš - FK Admira Praha B (3:0), hráno 1. října 2022.
Foto: Velká úleva v Libiši. Tříbrankový náskok tentokrát vydržel

Pak už přišel trest hostů, které předtím párkrát udržel na uzdě výborný gólman Sedlák. Jenže v 71. minutě ani on nestačil na pěknou střelu velmi dobře hrajícího Ducha a hosté vedli. Střední záložník Neratovic se trefil svou levačkou parádně už před dvěma týdny na Meteoru.

O pár minut později pak vyrazil Sedlák hlavičku zblízka k noze Kalabisovi a stoper zvýšil pohodlně na 0:2. Gól to byl v jeho podání stejně jako ve třetím kole v Kosmonosech vítězný. 

Bylo rozhodnuto, nicméně domácí dál bojovali. Exnera vychytal Malina, ale v poslední minutě Janíček fauloval unikajícího Dandu a rozhodčí Štefan odpískal penaltu. Tu s jistotou proměnil Nádeníček a stanovil konečný výsledek utkání. Víc toho ale domácí nestihli.

Sestřih z utkání

Zdroj: Youtube

Slaný – Neratovice 1:2 (0:0)

Branky: 90+1. z pen. Nádeníček – 71. Duch, 80. Kalabis. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 2:3. Diváci: 120.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …
Mol cup, 1. kolo: Sokol Libiš - FC Sellier & Bellot Vlašim (1:9), hráno 17. srpna 2022.
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?