Sobotní středočeské derby, které viděla Sokoleč, neboť stadion v Českém Brodě prochází rekonstrukcí, svedlo na obou stranách staré známé. Na trenérských lavičkách se proti sobě poprvé postavili Jirkové Kafka a Brunclík. Dnešní trenér Neratovic před lety začínal v klubu právě coby „Kafínův“ asistent.

Neratovickou minulost naopak mají domácí brankář Malina a stoper Regner. První měl zásadní podíl na tom, že branky padaly až v rozstřelu. V 75. minutě se blýskl chycenou penaltou, Duch ji zahrával po faulu na střídajícího Kozáka.

Bez práce v utkání rozhodně nebyl ani Dědek. Domácí se dostali do několika dobrých střeleckých pozic, o čtvrtou podzimní nulu ale neratovickou jedničku nepřipravili ani při závěrečném tlaku. Dědek se činil také v rozstřelu, úspěšné zákroky proti Kejhovi a Čmelíkovi ale žlutomodří nezužitkovali a dovednostní soutěž i podruhé v sezoně prohráli. Chlumecký mířil do tyče, Gombáš s Dědkem nad branku.

Trenér Jiří Brunclík považoval i bod za malé vítězství. „I když jsme prohráli na penalty, myslím, že jsme morálními vítězi. Kluci se opět i v poslepované sestavě vydali ze všech sil, utkání odehráli nadoraz a ukázali srdíčko. Klobou dolů před nimi. Na utkání přijelo i hodně lidí z Neratovic, doufám, že jsme jim takovou prezentací naší značky udělali radost,“ uvedl k utkání.

Domácí litovali promarněných střeleckých příležitostí. „Na soupeře, který byl bojovný, houževnatý a vůbec ne špatný, jsme se dobře připravili. Za celý zápas jsme ho nepustili do vážnějšího ohrožení branky, když nepočítám penaltu. Jenom škoda, že my jsme šance nevyužili,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Český Brod – Neratovice 0:0, pen. 3:2
Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:4. Diváci: 230.
Neratovice: Dědek – Chlumecký, Kalabis, Pajkrt – Tampír (46. Dohnalík), Šobr, Kokoška, Duch, Rejman – Gombáš, Malák (50. Kozák).


Načítám tabulku …