Tradičního účastníka divize převzal coby trenér v závěru loňského roku. Kvůli zrušenému jaru ale stihl jediný mistrák. K restartu bude mít Jiří Brunclík k ruce už i ostřílené navrátilce a další dvě slibné posily. O cílech mužstva přesto mluví velmi střídmě.

V Neratovicích se snaží v posledních letech svůj jediný tým dospělých omladit a nečekají zázraky. Loňské zimování až na začátku druhé poloviny tabulky přesto nebylo podle představ vedení a stálo místo trenéra Staňka.

Jeho nástupce začal slibně, domácí výhra 6:2 nad Dobříší ale zůstala na dlouho jediným výsledkem. Sestupové obavy sice klub anulováním soutěže minuly, jarní zápasy ale trenéru Brunclíkovi citelně chyběly: „Kvůli zrušení jarní části jsme přišli o hodně zápasů, ve kterých se mladý tým mohl co nejvíce omlátit,“ objasňuje.

Aby snad lapálií nebylo málo, přicházel tým o zápasy, byť jen přátelské, také během letní přípravy. Úvodní dva zrušila preventivní protiepidemická opatření, k dalšímu nedal soupeř z Kolína dohromady kompletní jedenáctku.

Daleko víc se Neratovickým dařilo na přestupovém trhu. Do známého prostředí se vrátili brankář Lukáš Dědek (z Ostré) a střední záložník Robert Kokoška (z Poříčan). Přivést se navíc podařilo mladé dravce Martina Šobra z Libiše a Michala Dohnalíka, který naposledy nastupoval za rezervu Mladé Boleslavi.

A ambice Neratovic? „Postupové cíle necháme jiným týmům. Nás čeká ještě hodně práce, abychom se mohli zapojit do boje o postup,“ uvědomuje si kouč a upřesňuje: „Budeme chtít co nejrychleji dosáhnout čtyřiceti bodů, což by mělo znamenat záchranu a klid na práci. Rádi bychom také hráli fotbal, který přitáhne lidi na naše zápasy.“

Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík.
Zmírnění pravidel. Tvrdík doufá, že do karantény nebudou muset celé týmy