Neratovičtí byli proti Slanému favority, překonat brankáře Sedláka se jim ale nepodařilo a zrodila se bezbranková plichta. Víc řeší pro Slaný, které se zachraňuje. Domácí litovali hlavně závěru, kde měli obrovský tlak i šance. Vše bylo podpořené početní výhodou. Po žlutých kartách totiž uviděl svou druhou červenou v soutěži ex-libišský Libor Bíba.

"Je to velké zklamání. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel nedáváme góly," posteskl si jako už na jaře poněkolikáté trenér Neratovic Pavel Janeček.

Domácí sice od začátku měli střely, ale hosté to samé a zejména rána pěkně se uvolnivšího Kostky a pak prudký pokus Houdka značily pro brankáře Malinu velké nebezpeční. Ten ale čapal dobře a gól nepustil. "V prvním poločase byli Slánští lepší, více kombinovali, rvali se o výsledek," připustil Janeček.

Fotbal. Ilustrační foto.
Výsledkový servis: Jak si o víkendu vedl váš oblíbený fotbalový tým?

Hosté jeho slova potvrzovali. "První poločas jsme ale odehráli velmi dobře a ke spokojenosti trenéra Václava Laušmana, který udílel pokyny pohybujíce se na druhé straně hřiště za klandrem, neboť po červené kartě, kterou viděl minulý týden, je v trestu. Na lavičce jej dnes nahradil trenér béčka Radim Vavroch," vysvětlil vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Hodnocení zápasu z domácího tábora:

Zdroj: Youtube

Od začátku druhé půle domácí stále více tlačili na pilu, nicméně do šancí se nedostávali a slánská obrana hrála bez vážnějších chyb a spolehlivě. Zblokovala i prudké rány, na druhé straně zase zeď pomohla Malinovi při trestném kopu Nádeníčka. V 63. minutě Sedlák pohotově zasáhl po střele Dobiáše a úspěšný byl i při dorážce Nergera.

V 75. minutě Bíba, který za faul viděl v prvním poločase žlutou kartu, zakopl po odpískání míč a viděl druhou a byl vyloučen. Mimochodem rozhodčím Kastlem, jmenovcem sudího Kastla ze starší české komedie Ženy v ofsajdu. Tam ho hraje Lubomír Lipský a Jiří Krampol ho nakopne do zadní části těla, tady se vše obešlo bezu incidentů.

Jiří Kábrt na lavičce Čečelic
Jiří Kábrt proti uvažovaným změnám: Ve fotbale nejde jen o výkonnost

Hosté se už však ubránili. Dokonce i v téměř šestiminutovém nastavení, kdy Neratovice jejich torzo mačkaly jako citron. Nejprve Sedlák vyrazil pumelici Ducha a dorážející hráč naprosto selhal, když z malého vápna mířil asi pět metrů vedle. V úplně té nejposlednější minutě pak hosté ustáli nepřehledný závar.

"Ve druhém poločase jsme aktivitu přebrali my, po vyloučení už úplně. Škoda dvou tisíciprocentních šancí, kdy z malého vápna netrefíme bránu," mohl už jen litovat kouč domácích.

Hosté si venkovního zisku náležitě považovali. "Je potřeba před našimi srdnatě hrajícími hráči smeknout a pogratulovat k získanému bodu. Z Neratovic se totiž body příliš nevozí. Bod zvenku má pro nás cenu zlata, ale musíme se co nejlépe připravit na další utkání, kdy přivítáme pražské mužstvo z Újezdu," dodal Milan Šúr.

FK Neratovice–Byškovice – SK Slaný 0:0

Rozhodčí: Kastl. ŽK: 3:5. ČK: 73. Bíba (Sl.). Diváci: 150.

Neratovice: Malina – Kalabis, Chlumecký, Kühnel, Nerger (79. Šamša), Duch, Buriánek, Šobr, Pavlík (46. Dobiáš), Gombáš (63. Štěpánek), Valenta.

Slaný: Sedlák – Ceccarelli, Mihálik, Beneš, Zelenka (65. Vašák) – Bíba, Mareš, Dolák (81. Shkyria), Houdek (90. Herčík) – Nádeníček, Kostka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...