Plány Západočechů o prodloužení čtyři zápasy trvající domácí neporazitelnosti a přiblížení se svému soupeři na rozdíl třech bodů vzaly za své hned v úvodních minutách utkání. Jan Pavlík otevřel skóre kouzelnou levačkou nechytatelně do vzdálenější šibenice, sotva dvě minuty nato zpoza šestnáctky přes marně se vracejícího brankáře zavěsil i Jan Jelínek.

Pro oba jmenovce šlo o premiérové zářezy v sezoně a po přestávce shodně přidali hned i druhé. Pavlík bezpečně proměněnou penaltou, Jelínek z další dorážky pečetil výsledek i celý zápas v nastaveném čase. Na 0:3 zvyšoval po necelé půlhodině hry Andrej Weickert, který z první uklidil přihrávku Vokouna od zadní čáry.

Pro hosty byl cenný nejen výsledek. Do závěrečných minut naskočil do hry Martin Šobr. Křídelník se zotavil po zlomenině holenní kosti z říjnového utkání právě s Březovou.

"Po tom úvodu už to bylo vlastně jen o nás, zda to nepodceníme, nebo tak něco. Naštěstí se tak nestalo. A pohlídali jsme si to. A přidali další branky," hodnotil další vydařené představení Jiří Vokoun. Pro celek z Mělnicka šlo o desáté utkání bez porážky v řadě, z toho osmé vítězné!

Podle asistenta hostujícího trenéra Lukáše Soudka se nakonec jako výhoda ukázal podmáčený trávník, kterého se hosté po příjezdu trochu lekli. „Zápas byl náročný právě tím terénem, první půlku jsme toho využili, rychle jsme dávali balon od nohy, hráli na dva tři doteky ve vápně a dali z toho krásné branky. Druhá půlka už se jen dohrávala. Soupeř byl zalezlý, ale měli jsme další tři čtyři šance a kdyby to dneska skončilo sedm-nula, nikdo by neřekl ani popel,“ popsal dění na hřišti soupeře, jehož poslední výsledky budily u soupeře respekt. „Jsme rádi za tři body a že jsme naši sérii opět protáhli,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...