„Konečně nám to tam začalo padat,“ ulevil si trenér vítězů Tomáš Staněk.

Naposledy a v současné divizní éře až dosud jedinkrát si z Neratovic odvezl některý ze soupeřů pomyslného kanára v květnu 2014. Po Brozanech potkala neblahá zkušenost jiný celek z Litoměřicka. Štětí doplatilo především na katastrofální úvod. Po necelých deseti minutách prohrávalo dvoubrankovým rozdílem.

Moravec si nejdříve vyčíhal kličku brankáře Sailera, Hrdý trestal z penalty hraní rukou. „První poločas byl opatrný. Podařilo se nám dát dva rychlé góly a zbytek jsme měli pod kontrolou,“ shrnul úvodní dějství domácí stoper Jan Kalabis.

Znovu a na plné obrátky se gólostroj rozjel mezi 55. a 73. minutou. Na dvě oslavy Moravce navázali po dalších nezištných finálních přihrávkách Rejman a střídající Barták. „Povedlo se nám trestat ztráty soupeře. Z naší strany super odmakané a fyzicky dobře zvládnuté utkání. Góly byl už jen takovou lahůdkou,“ liboval si záložník Neratovic Daniel Duch, podle kterého byl úvodní poločas ještě poněkud svázaný taktikou.

Neratovice – Štětí 6:0 (2:0)
Branky: 3., 55. a 63. Moravec, 8. Hrdý z pen., 72. Rejman, 73. Barták. Rozhodčí: Baum. ŽK: 2:3. ČK: 81. Slanička – Št. Diváci: 300.
Neratovice: Kundrát - Vorasický, Hrdý, Kalabis, Chlumecký – Rejman, Duch, Bucha (83. Šulc), Barták, Yaroshenko (46. Barták) – Moravec (66. Gombáš), Malák (71. Novák).

Libiš – Poříčany 5:0 (2:0)
Branky: 19. Moltaš, 44. Přibyl, 49. Macháček z pen., 58. Stibora, 84. Beneš. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 2:1. Diváci: 125.
Libiš: Brožek - Bíba, Pešek, Macháček, Kvída (85. Dobrovolný) – Šobr, Tylšar (70. Beneš), Moltaš (60. Vaněk), Stibora (82. Hamada) – Přibyl (65. Dušek), Očovan.

Trenér Tomáš Staněk kvitoval pokračující vzestupnou tendenci výkonů. Stejnou radost měl ze zvýšeného střeleckého sebevědomí, které se projevilo už ve Slaném. „Soupeř dělal spoustu chyb při rozehrávce na vlastní polovině, čehož jsme dokázali dobře využít. Je mi hostů trochu líto. Mají dobré fotbalisty, ale dojeli na to, že chtěli hrát moc fotbal. Byli jsme na to připravení,“ mohl si mnout ruce.

Na čtyřku odpověděli pětkou

S nejlepší možnou náplastí na nejvyšší porážku v sezoně přispěchali hned v dalším kole divize C fotbalisté Libiše. Poříčany v sestavě i s ex-neratovickým Robertem Kokoškou odeslali domů s výsledkem 5:0.

Sobotní dopoledne se ve skupině neslo ve znamení pořádných debaklů hostujících celků. Se svou „trochou“ přispěla i Libiš. Na čtyřku inkasovanou v Náchodě dala zapomenout ještě o branku vyšším přídělem do sítě středočeského nováčka.

„Zápas se mi dost líbil. Myslím, že i lidé byli spokojení. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, přímočarostí a padalo nám to tam," těšilo trenéra Libiše Luboše Urbana.

Aktivní vstup kohoutů do zápasu korunoval Moltaš. Ve svou první branku za Libiš přetavil přihrávku od Stibory. Že se na pauzu hostům odcházelo ještě hůř, zařídila chvíli před ní spolupráce centrujícího Bíby a hlavičkujícího Přibyla.

Snaha celku z Nymburska s výsledkem něco udělat po změně stran vzala rychle za své s kosou na krajního obránce Bíbu a Macháčkem proměněnou penaltou.

„Před gólem na dva-nula se soupeř trochu nadechoval a měl silnější střed hřiště," byly právě střelecké úspěchy rámující přestávku podle trenéra Urbana klíčem k hladké výhře. Tu jeho svěřenci z dalších dvou standardních situací ještě vyšperkovali. Stibora poslal do sítě zablokovaný přímý kop, střídající Beneš si hlavičkou po rohu rovněž řekl o zápisné za první gól po letním přestupu.

„Pro nás byl největší problém to, že jsme hráli na velkém hřišti. Navíc se hrálo ráno, proti nám stáli samí mladíci. Takže domácí vyhráli zcela zaslouženě,“ řekl po zápase trenér poražených Zdeněk Šmejkal. Jeho protějšek o slabinách soupeře věděl a s hráči je dokázal využít. „Mají trochu přestárlé mužstvo, ale na malém hřišti ve Vykáni, kde hrají domácí zápasy, jim to vyhovuje. Nasadil jsem spíš sestavu mladých a rychlostně vybavených kluků. Ukázalo se, že je to byl dobrý tah," mnul si ruce Luboš Urban.