Vedení Neratovic se nechalo slyšet, že s přáteláky počítá v červnu. V plánu jsou dva – 6. června proti Klíčanům, o týden později s Kosmonosy. Obě štiky nedohraného ročníku středočeského přeboru uvidí příznivci v tradičním dopoledním termínu na hlavním neratovickém stadionu.

Sousední Libiš si tréninkový dril zpestří ještě o něco dřív. Poslední květnový den si oživí zápasovou praxi na hřišti ČAFC Praha (I. A třída), tradičního soupeře z přípravy. O týden později dojde už na pažitu kohoutů ke konfrontaci týmů působících na stejné úrovni, byť v jiných skupinách – do Libiše přijede Brandýs. Pomyslný trojboj sokolové zakončí 20. června domácím duelem s pražským Tempem (přebor Prahy).

Pořádáte během následujících týdnů na Mělnicku fotbalové utkání či turnaj, a chcete o něm informovat sportovní veřejnost, pište na sport.melnicky@denik.cz. Vaši pozvánku rádi zveřejníme! 

Pak už má trenér Luboš Urban v plánu poslat tým na dovolenou. „I pro nás, kteří už máme ve fotbale něco za sebou, byla jarní pauza velmi netypická. Dva měsíce kluci trénovali podle individuálních plánů, což nikdy nebude takové. Teď už sice pilujeme věci s míčem, které sami dělat nemohli, potřebujeme se ale ještě před dovolenou vrátit do zaběhnuté rutiny,“ osvětlil zkušený kormidelník hlavní účel přípravných zápasů.

I když vidí stále ještě hodně otazníků směrem ke startu nové sezony mistrovských soutěží, je podle Luboše Urbana důležité, že se i fotbal na amatérské úrovni alespoň nějakým způsobem rozjíždí.