„Místo tréninku na hřišti máme vypsané individuální plány. Klukům na začátku týdne pošleme, kdy, co a v jaké intenzitě mají odběhat. K tomu dostávají videa, podle kterých posilují,“ popsal trenér Neratovic Jiří Brunclík pokračování omezeného režimu, na který s týmem ne zrovna s fanfárami nastoupil ještě před Vánoci. Jak dlouho v něm pojedou, je nyní příslovečným věštěním z křišťálové koule. „Bude to tak až do uvolnění do čtvrtého stupně,“ pokrčil rameny Brunclík.

Neratovice každopádně neodjedou na plánované soustředění ve Vrchlabí, kam měl Brunclík se svými svěřenci odcestovat 20. ledna. Ani první letošní přátelské utkání, které měli žlutomodří sehrát už nadcházející sobotu s Kolínem, není možné odehrát. Stejně dopadnou i ta následná ve Velvarech, respektive s Velkými Hamry.

„Jak to tak vidím, budeme rádi, když se soutěže rozběhnou koncem února. A to jsem možná ještě velký optimista,“ loučí se Jiří Brunclík s vidinou, že by divize měla začít podle upravené termínové listiny poslední víkend v lednu.