„Prohrát na prvním dva-tři není až taková tragédie, po tom šíleném začátku to mohlo skončit daleko hůř,“ hodnotil zápas trenér Libiše Luboš Urban, kterého těšil alespoň vyhraný druhý poločas.

Úvod byl totiž pro hosty jako z pořádně zlého snu. Hned ve druhé minutě při první návštěvě domácích v šestnáctce soupeře snadno skóroval Vojtěšek. Ani ne pět minut nato přistál míč do běhu Laušmanovi a další zimní posila nedala Brožkovi bombou z šestnáctky šanci – 2:0.

„Neskutečně jsme prospali úvod zápasu. Přestože jsme se připravovali na to, že domácí budou chtít svým nástupem rozhodnout, byli jsme všude pozdě a nechávali soupeři prostor,“ měl trenér Libiše od začátku náměty na poločasovou řeč v babině.

Když navíc Šobr v první tutovce hostí zakončil skvělé uvolnění chytatelnou střelou a pohodlně hlavičkující Kulhavý potrestal další nedorazy libišské obrany třetí brankou, nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté ještě měli soupeře potrápit.

Ale stalo se. Ihned po rozehrávce nechala zkušená hostouňská obrana na čele se stopery Trappem a Dosoudilem splnit reparát Šobra. Když pak po přestávce minule absentující Očovan neomylně uklidil přesný centr Šobra po rozehrané standardce, měli kohouti ještě přes půl hodiny času na vyrovnání. Domácí se dostali do problémů, těsnou výhru ale nakonec udrželi.

„Za druhý poločas musím kluky pochválit. Po úvodní dominanci domácích jsme se zvedli a rapidně zlepšili hlavně obrannou fázi. Domácí se tlačili do dalších gólů, ale malinko slevili a hráli profesorsky. Po krásné akci jsme byli až do závěrečného hvizdu ve hře. Škoda některých nedotažených brejků, nebo Macháčkovy hlavičky v nastavení,“ dodal Luboš Urban, který věří, že na druhý poločas tým naváže v důležitém pátečním utkání s předposledním, ovšem z minulých tří kol rozjetým Tatranem Rakovník.

„Hosté měli výborné brejkové hráče a my se báli trochu o výsledek. Je to škoda, protože začátek jsme měli vynikající a mohli dát i více gólů,“ mínil kouč vítězů Ivan Pihávek.

Hostouň – Libiš 3:2 (3:1)
Branky: 1. Vojtěšek, 6. Laušman, 29. Kulhavý – 29. Šobr, 58. Očovan. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 2:3. Diváci: 120.
Libiš: Brožek – Kvída, Macháček, Pešek, Bíba – Šobr, Vaněk (87. Dobrovolný), Tylšar, Hrnčíř (46. Macháč) – Očovan, Stejskal.