„Favorité byli domácí, kteří nakonec vyhráli 3:0. My jsme sem přijeli s obranou taktikou a abychom nedostali moc gólů. Do osmdesáté minuty jsme se drželi. Bohužel v závěru jsme udělali dvě stupidní chyby, které děláme pravidelně. Kluci bojovali, my víme na co máme a na co nemáme. Čeká nás Chomutov, to je utkání roku. Potřebujeme ho zvládnout, abychom žili,“ poznamenal k utkání trenér hostí Luboš Urban.

První poločas patřil jednoznačně českolipskému týmu, soupeři nic nedovolil. Prvního gólu se diváci dočkali již v desáté minutě, kdy Bulejko poslal centr na hranici vápna, kde se objevil Havel a přesnou střelou překonal Fialu v brance hostí. V 16. minutě orazítkoval Halbich břevno libišské branky. Pak se ještě do šance dostal znovu Halbich, mířil vedle.

Do druhého poločasu vstoupili domácí lépe, soupeře do ničeho nepustili. Halbich byl opět v šanci, tentokrát to v pádu poslal vedle branky. Následně Dvořák z 25 metrů vyzkoušel pozornost gólmana Fialy. V 79. minutě se trefil Nosek přízemní střelou 2:0. Na 3:0 zvýšil Filip, když využil ke skórování hlavou centr z rohu. Závěr utkání si Lípa pohlídala a připsala si tři body.

Podle domácího kouče Martina Šimon si jeho tým utkání zkomplikoval neproměněnými šancemi. „ „Dnes jsme hráli pod určitým tlakem. Soupeř sem přijel více méně bránit. My jsme měli celé utkání pod kontrolou. První poločas jsme si vytvořili tři nebo čtyři gólové šance, mohli jsme utkání rozhodnout a mohli jsme ho dohrát v klidu. Kluci to měli těžké s dobýváním soupeře, dobře bránil. Nakonec jsme šťastní, že jsme získali tři body, které jsou v téhle situaci důležité,“ řekl.

Arsenal Česká Lípa – Sokol Libiš 3:0 (1:0)

Branky: 10. Vít, 80. Nosek, 88. Filip. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:0. Diváci: 265.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

MIROSLAV DALÍK