Přestože sobotní soupeř Aritma hraje stejnou soutěž a rovněž i pro Pražany šlo o první letní duel, skončil zápas až nečekaně jednoznačnou výhrou hostí, ti rozložili šest gólů rovnoměrně do obou poločasů.

Trenér poražených Miroslav Kratochvíl z výsledkového nezdaru vědu nedělá. „V utkání jsme vyzkoušeli třiadvacet hráčů, mělo spíše tréninkový charakter,“ vrátil se k zahřívacímu utkání kouč, který v Libiši absolvuje vůbec první letní přípravu.

Tomáš Staněk byl představen jako nový trenér divizních Benátek.
Trenér Staněk se zabydluje v Benátkách: chvála asistenta, první posilou brankář

K hráčům z jarní soupisky, z nichž by měly pokračovat všechny hlavní opory, přizval i některé další na testy. Kromě jednadvacetiletého gólmana Jakuba Kundráta, který už přestoupil z Třeboradic, kam přešel na jaře z Neratovic, byl ale kormidelník na jména zatím ještě skoupý.

„Máme tu nějaké hráče z Dukly, ale nic není dotaženého. Čekáme, že to rozlouskneme o nadcházejícím víkendu, to ve dvou zápasech prověříme všechny z celkového počtu asi devětadvaceti hráčů. Na základě toho se pak i rozhodneme, jak dál,“ odkázal na sobotní náročný program mužstva. Ten dopoledne (10:15) čítá přípravný zápas s přeborovým Zličínem, odpoledne od 14:30 hodin pak proti kombinovanému týmu Admiry Praha (ČFL+divize).

Divize, 29. kolo: FK Neratovice-Byškovice (ve žlutém) - FK Brandýs (7:0)
Brandýs stihl stejný osud jako Libiš. Šéf klubu si krok svazu nedovede vysvětlit

A co trenér Kratochvíl říká na změnu skupiny, byť v Libiši dosud zažil pouze východočeské céčko? „Určitě to bude zajímavější. Nečeká nás tak daleké cestování. Řada zápasů bude mít i další náboj. Nejvíc pak samozřejmě s Neratovicemi.“

Před pohárem s Kolínem má Libiš v plánu ještě středeční test s třetiligovým Vltavínem, k prvnímu mistráku pak nastoupí doma proti Meteoru Praha.