„Byla to nešťastná náhoda při souboji o balon u lajny. Oba spadli a protihráč mu dosedl na nohu. Už je po operaci. Musíme doufat, že bude brzy zdráv. Nejspíš to ale nebude tak rychle, počítám spíš až na podzim,“ popsal mrzutost zprostředkovaně trenér Sokola Miroslav Kratochvíl. Na hostující lavičce z osobních důvodů chyběl.

Třetiligovému áčku Pražanů dopoledne odpadl soupeř, sestava původně přeborového béčka tak byla kombinovaná – v první půli víceméně áčková. Hosté podle trenéra Kratochvíla i proto prohrávali v době ukončení zápasu jednoznačným rozdílem – podle zpráv od domácích 1:7.

Daleko víc než výsledek ale mrzí ztráta gólmana. Libiš se tím rázem ocitla bez kompletní podzimní dvojice. „Možná, že povoláme zpátky Velka. Uvidíme, jaké budou i další možnosti,“ nastínil možné řešení kouč Libiše.

Patrik Velek má ovšem i nadále nakročeno k návratu do Motorletu, za který dokonce proti Libiši chytal. Že by zranění nedávného parťáka na jeho odchodu něco změnilo, si nemyslí.

„Nikdo se mnou nemluvil,“ řekl gólman a potvrdil, že ke zranění došlo přesně, jak vylíčil trenér Kratochvíl: „Byl to dlouhý balón na náš rohový praporek. Brožek, který nastoupil na pozici útočníka, za ním běžel s jedním z obránců, při souboji spadnul a obránce na něj. Pak už jsme jen slyšeli, jak Brožek křičí bolestí.“