„V podstatě jsme dneska nevystřelili na bránu,“ přiblížil trenér Miroslav Kratochvíl výkon svého týmu. Žehral přitom zároveň na četné absence v sestavě. Do ní sáhl pouze jedním střídáním. Kromě Menčla a druhého brankáře měl na lavičce už jen tři sotva dvacetileté mladíky. Opět úspěšný penaltový exekutor Přibyl navíc nastoupil se sebezapřením. „Jsme ve složité situaci, s níž se musíme poprat, nedá se nic jiného dělat,“ uvedl Kratochvíl.

Bod, po kterém tým sahal, by asi i bral. Jenže nakonec z něj nebylo nic. „Rozhodla situace po naší standardní situaci, kdy nám po chybě dvou zadáků hosté dali gól z rychlého protiútoku,“ popsal Kratochvíl vyústění duelu.

To mohlo být i jiné. Jánský se totiž chvíli předtím na rohu šestnáctky už už dostával za záda obrany a kapitán Obrtlík hasil jako poslední hráč stažením soupeře. Následovala spíše tmavší žlutá karta. Kouč Libiše se na mírnější posouzení situace vymlouvat nechtěl.

Na druhou stranu měl ze svého pohledu i penaltu v nastavení první části pro soupeře za velice přísnou. To míč z bezprostřední blízkosti zasáhl ruku soupeře rozhozeného ze souboje s Přibylem. První gól utkání padl chvíli předtím z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů. Brankář Kundrát si na ránu přes zeď sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.

„Nemáme teď kvůli spoustě zraněným a nemocným potřebnou herní pohodu. Do derby ale půjdeme, jak i podotkl kapitán Macháček, s tím, že nemá favorita,“ dodal Kratochvíl s výhledem na očekávaný souboj v Neratovicích v příštím kole.

5. kolo: Březová - Louny 1:2 (89. Veselý - 24. Myška, 48. Zícha), Kladno - Admira Praha B 1:0 (48. z pen. Pechr), Kosmonosy - Vilémov 4:2 (7. z pen., 16. a 55. Pajer, 39. Prieložný - 22. a 47. Kučera), Česká Lípa - Újezd Praha 4 3:2 (37. a 79. Halbich, 65. Blažek - 6. Kaiser, 22. Špaček), Chomutov - Neratovice 2:1 (22. Kopta, 90+2. Chaloupka - 35. Šobr), Libiš - Štětí 1:2 (45+2. z pen. Přibyl - 45. Vacek, 89. Vokoun), Český Brod - Slaný 4:1 (27. a 90. Fikejz, 52. Sklenička, 63. Václavík - 35. Dohnanský), utkání Meteor Praha - Cheb se hraje v neděli


Načítám tabulku ...