Ještě den po klubové rozlučce se sezonou neviděl možnost povýšení jako příliš reálnou ani manažer Sokola Vladimír Vávra. Přeborník kraje a poslední soupeř Libiše Poříčí sice dodrželo avizované setrvání v kraji, druhé Horky a třetí Beroun ale obě místenky směrem vzhůru vyčerpaly.

„Žádné informace o tom, že bychom mohli ze čtvrtého místa postoupit, nemám,“ stavěl se Vladimír Vávra v nedělním rozhovoru pro Mělnický deník k postupu spíše skepticky. Dodal navíc, že ani v samotném klubu nepanuje na účast v divizi zcela jednotný názor. Nakonec se ale mohou radovat ti, kteří do vyšší soutěže chtěli, podle Vávry spíše mladší hráči.

Libiš byla jako čtvrtý tým skončeného ročníku krajského přeboru „první na ráně“ při eventuálním doplňování čtvrté nejvyšší soutěže. A v týdnu před aktivem nového ročníku na ni skutečně došlo. V Úvalech se navzdory osmé příčce v šesté divizní sezoně v řadě klubový výbor rozhodl kormidlovat tamní fotbal o něco jiným směrem.

„Obnáší to i finanční stránku. Pokud nechcete hrát v divizi otloukánka, musíte sehnat nějaké zkušené hráče. Těch ale příliš není. Těžko se samozřejmě shánějí i samotné peníze,“ uvědomuje si Vladimír Vávra, že jej čeká spousta práce. Odškrtnout si může alespoň trenérské obsazení. Štafetu po odstoupivším Zdeňku Šenkeříkovi převezme jeho podzimní parťák v mužstvu Peter Očovan.

Jenže v Šenkeříkovi mladý tým navíc ztratil i zkušenosti a hlavně nejlepšího kanonýra sezony. S tím se klub s kohoutem ve znaku bude muset vypořádat. „I když by kádr, myslím, měl zůstat pohromadě, potřebuje doplnit. Měli jsme a máme spoustu zraněných. Uvidíme, jak se povede posílit,“ poznamenal Vladimír Vávra po sezoně v přeboru.

Mementem je ročník 2012/2013. Tehdy po postupu dokonce z pátého místa přeboru sokolové zamířili hned po roce zpátky do kraje. Jak s nečekanou možností naloží tentokrát?