„Porážka je zasloužená,“ uznal trenér Libiše Luboš Urban, kterému se nesplnilo očekávání, že se tým po uspokojivém výkonu z pohárového duelu se Zápy (0:2) porve na Kutnohorsku o body. Místo toho kohouti tahali už od třetí minuty za kratší konec. Nevyplatila se jim ztráta při útočné standardní situaci. Domácím stačilo ke smrtícímu brejku deset vteřin, kdy míč putoval z jedné kopačky na druhou až ke Kořínkovi. Po čtvrthodině hry musel Brožek do sítě znovu. Pohlednou akci z levé strany Ronovský zakončil nechytatelnou hlavičkou na vzdálenější tyč.

Kromě gólů s chutí hrající domácí nastřelili ještě třikrát brankovou konstrukci. Jedinou šanci hostů z první půle nedotáhl po přečíslení tří na jednoho na zadní tyči zakončující Přibyl.

„První poločas jsme zaostávali ve všem. Vázla nám organizace hry, mezihra, přistupování k hráčům,“ mluvil o dominanci soupeře kouč Urban, podle kterého se možná projevila únava z pohárové středy.

Do druhé půle tak poslal hned dva čerstvé muže. Zbytek reálných nadějí ale sebral šest minut po obrátce opět Kořínek. Autor první branky tentokrát těžil z výborné práce Vančury, který po úniku po pravém křídle servíroval znovu rovnou před bezmocného brankáře.

Za stavu 3:0 začali častěji hrozit i hosté. Bíba po rohu ztroskotal na brankáři Hartychovi, Šobr na nepřesném zakončení. Čestný úspěch vstřelil pět minut před koncem Hrnčíř, kterého přihrávkou od brankové čáry vyzval Dušek, další střídající.

„Po dvojnásobném vystřídání se náš výkon zlepšil. Byli jsme odvážnější a tlačili se do koncovky,“ dodal Urban, podle nějž se ale ukazuje, že v divizní skupině C nebude lehkých soupeřů. „Musíme hrát na hraně svých možností, abychom získali body.“

Čáslav – Libiš 3:1 (2:0)
Branky: 3. a 51. Kořínek, 15. Ronovský – 85. Hrnčíř. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 0:1. Diváci: 157.
Libiš: Brožek – Bíba, Pešek, Macháček, Macháč (61. Dobrovolný) – Šobr (80. Hrnčíř), Tylšar (46. Dušek), Beneš, Přibyl, Očovan – Hamada (46. Vaněk).