„Obrovsky těžký zápas. Když si někdo přečte čtyři-nula, tak si řekne, že jsme soupeře přejeli, ale tak to vůbec nebylo,“ ohlédl se za utkáním spokojený trenér Miroslav Jíra. „Porazili jsme kvalitního soupeře, který přijel výborně připravený. Jsem rád, že kluci k utkání přistoupili, jak jsme si řekli.“

V Libiši přes léto skládali prakticky nové mužstvo a v základní sestavě nastoupilo hned sedm noviců. Jednou z ústředních postav se ale nakonec stal ten, který do dění původně zasáhnout neměl. Řeč je o brankáři Michalu Brožkovi. Nedávná jednička začala zápas na lavičce, jenže po necelé půlhodině hry musel ze hřiště Velek, který se zranil při jednom ze zákroků.

Brožek pak svůj tým v klíčových chvílích podržel. Nejvíce pak za stavu 1:0, kdy čelil po vlastním nedovoleném zákroku na jednoho z útočníků při nepřesné malé domů pokutovému kopu. Na rozdíl od Přibyla, který chvíli předtím ze stejné výhody (po faulu brankáře hostí na Lohoydu) poslal svůj tým do vedení, si ale hostující exekutor na gólmana soupeře nepřišel a dorážka šla vysoko.

„To byl klíčový moment,“ měl jasno kouč Libiše, podle kterého Východočeši do té chvíle jeho tým dost zlobili. „Už v prvním poločase, kdy to byl spíše boj uprostřed hřiště bez většího počtu šancí, měli více ze hry. Po našem vedoucím gólu měl soupeř několik příležitostí k vyrovnání, ale buď trefil tyč, nebo nás podržel Brožek,“ připomněl Jíra.

Hostitelé tak mohli své vedení navýšit až na konečných 4:0. Brožek přitom nebyl jediným hráčem z lavičky, kterému vstup do zápasu vyšel. Vetešník stačil během čtvrhodinového pobytu na place připravit druhou radost Přibylovi a z penalty po faulu na svou osobu sám navýšit na 3:0. O gólovou tečku se pak postarali rovněž muži z lavičky – nahrávající Zbořil a technicky zakončující Tylšar.

„Jsem rád, že nerozhodují jen hráči základní sestavy. Ti dneska natvrdo odmakali první poločas, střídající pak do unavenějších hráčů soupeře vlétli s velkou chutí a pomohli nám vyhrát. Chtěl bych pochválit celý tým včetně střídajících v čele s brankářem Brožkem, ten nás dneska několikrát podržel,“ mnul si Jíra ruce nad střídáními. „Povedený vstup, kterého si moc vážíme. S pokorou budeme makat dál a vynasnažíme se jej potvrdit venku,“ uzavřel.

Libiš - Letohrad 4:0 (0:0)

Branky: 55. z pen. a 78. Přibyl, 82. Vetešník z pen., 88. Tylšar. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Libiš: Velek (37. Brožek) - Macháček, Šmíd, Terentiev, Přibyl, Brabec (74. Vetešník), Lohoyda (74. Zbořil), Šoupa, Ratner, Stareček, Menčl (65. Tylšar).