Neratovické dělily proti Ostrovu od první domácí porážky v sezoně už jen minuty. Vysvobozením pro střelce v modrožlutém se stala až penalta nařízená v 88. minutě.
Jinak výborný brankář Vaněček převálcoval ve vzdušném souboji Kozáka a hosté na rozdíl od některých předešlých výroků rozhodčího ani neprotestovali. Hrdý, který i tentokrát nastoupil netradičně na stoperu, hru nervů zvládl a srovnal na 1:1.

Domácí mohli v nastaveném čase sebrat i všechny body, Vaněček ale po standardní situaci a hlavičce střídajícího Vorasického svůj tým v klíčové chvíli znovu podržel. Zpacifikovat se Západočechům podařilo i dorážku Kalabise. Závěrečná šance přesně dokumentovala, že právě efektivnější zakončení bylo pro domácí i tentokrát hlavní překážkou na cestě za vítězstvím v normální hrací době, což po utkání potvrdil i trenér Neratovic Tomáš Staněk.

„Zápas měl být úplně jednoznačný pro nás. Jen díky výborným zákrokům brankáře Vaněčka a naší neschopnosti či nedůrazu ve vápně si Ostrov odváží bod,“ zdůvodnil své zklamání navzdory zisku dvou bodů. Jen v prvním poločase mohl počítat poměr vyložených šancí 4:1 ve prospěch svých barev. Po zakončení Maláka míč poskakoval po čáře, Pajkrt jako by se samostatného nájezdu na Vaněčka zalekl a kličkou na svou slabší nohu se sám připravil o zakončení, Kozák se mohl jen vztekat, když míč z jeho kopačky těsně míjel levou tyč. „Jasnější už nemohou být,“ čílil se kouč.

Hosté z narůstající nervozity soupeře málem profitovali ještě do poločasu. Ex-ligový kapitán Psohlavec si ale tváří v tvář na pohotově vybíhajícího Kundráta nepřišel. Povedlo se to až po půli Janovskému, který v 65. minutě tečovanou střelou snadno potrestal zahrávání si s ohněm v zadních řadách domácích. „Soupeř si vypracuje dvě gólové situace a dá jeden gól, navíc po naší absolutně rizikové přihrávce,“ mrzelo trenéra Staňka.

Útočné snahy se znovu mohly dočkat odměny v 77. minutě, Vaněček si ale po velkém závaru střílejícího Chlumeckého doslova vychutnal. Naštěstí pro domácí tím vyrovnání pouze o pár minut pozdržel.

V rozstřelu se úspěšností mohl pochlubit pouze jeho protějšek. V osmé sérii ještě Bucha první ze dvou úspěšných zákroků Kundráta nezúročil a pálil mimo, v desáté už Barták nabídkou na druhý bod nepohrdl. „V utkání jsme byli lepší, ale neproměňovali jsme šance. Mohli jsme dát tři čtyři góly. Sráží nás to už několik zápasů za sebou,“ shodoval se s trenérem i brankář Jakub Kundrát.

Zahozená penalta hosty nemrzela

Zápas v Libiši, kam přijely potvrdit své postavení na čele tabulky Benátky, měl zpočátku překvapivý vývoj. Jako prvnímu se podařilo skórovat týmu, na jehož kontě zel dosud jediný bod. Po ukázkovém ťukesu od vlastní šestnáctky se Šobr položil levačkou do centru od Vaňka a Straka byl u své bližší tyče pozdě. Stejně jako před dvěma týdny v Hlinsku ale sokolové přišli o vedení na poslední chvíli před přestávkou. Macek dostal po rohovém kopu dostatek prostoru, aby svůj volej nasměroval pomocí břevna parádně do sítě.

Po změně stran mohl stejný hráč zařídit obrat. S penaltou po zbytečném faulu Peška ale nenaložil nejlépe a brankář Kratochvíl jeho ránu vykopl. Pro hosty šlo pouze o chvilkovou komplikaci. Šimek si za šestnáctkou srovnal míč a dvojka Libiše, která dostala na podzim přednost vůbec poprvé, se po skákavé ráně natahovala marně. Ve zbylém čase už v pohodě hrající hosté soupeře do výraznějších šancí nepouštěli, proti Bíbovi s Šobrem bez problémů zakročil Straka.

Na lavičce Sokola tak znovu zavládlo zklamání, a nejen z toho, že hlavní rozhodčí „okradl“ domácí navzdory střídáním a žlutým kartám o jakékoli nastavení.

„Body zase nemáme,“ krčil rameny trenér Luboš Urban, který za klíčový okamžik označil vyrovnání do šatny po špatně odbráněném rohovém kopu. „Postavili jsme je tím na nohy,“ věděl Urban, podle kterého se jeho tým ve druhé části i kvůli častým faulům už nedostal k potřebné mezihře.

Četné standardky v čele s penaltou ale ustál a inkasoval po střele, která nebyla v očích trenéra Urbana úplně nechytatelná. Brankáři Kratochvílovi ji ale nevyčítal a jeho zařazení do sestavy jako jeden z impulzů po předešlých porážkách rozhodně nelitoval.

„I když druhý gól je s otazníkem, tak odevzdal výborný výkon. Minutu předtím chytl penaltu. S centry neměl se svou výškou a důrazem žádný problém. Golů jsme v poslední době dostali dost, čímž neříkám, že za to mohl Brožek. Máme dvacet hráčů, mezi kterými nejsou až takové rozdíly. Snažím se hru oživit kluky, kteří nemají v hlavě tolik předešlé zápasy,“ objasnil kouč rotaci sestavy.

I přes další porážku neztrácí víru. „Věřím, že jestli takhle budeme pokračovat, zlomíme to. Jsme v situaci, kdy soupeři spadne všechno a my nemáme ani trochu štěstí. Odvádíme solidní výkony, ale bohužel to nestačí.“

Neratovice – Ostrov 2:1 np (0:0)
Branky: 88. Hrdý z pen. - 65. Janovský. Rozhodčí: Vrchota. ŽK: 1:6. Diváci: 120.
Neratovice: Kundrát – Chlumecký, Kalabis, Hrdý, Pajkrt – Yaroshenko (70. Vorasický), Gombáš (68. Bucha), Duch, Rejman (82. Novák) – Kozák, Malák (46. Barták).

Libiš – Benátky n. J. 1:2 (1:1)
Branky: 24. Šobr – 45. Macek, 64. Šimek. Rozhodčí: Míč. ŽK: 5:5. Diváci: 115.
Libiš: Kratochvíl - Bíba, Macháček, Pešek, Kvída – Šobr (68. Tylšar), Škoda, Vaněk, Přibyl (73. Milner) – Očovan, Hamada (60. Stibora).