„Zápas vyšel náramně. Celý tým pracoval, jak měl. Za vítězstvím jsme šli týmově,“ řekl po nad očekávání vydařené jarní premiéře autor vítězné branky Neratovic Jakub Moravec.

Se spoluhráči gólově zaskočili středočeského rivala hned v úvodních minutách každého z poločasů. Právě Moravec tak už po pěti minutách okořenil svůj návrat do žlutomodrého dresu.

Hráč, který podzim odehrál v B-třídních Pečkách, zúročil odvážný průnik Bartáka. Do jeho výpadu mezi několika protihráči se vložil až brankář Vokoun, sáhl si i na Moravcovu dorážku, ale míči v cestě do sítě už nezabránil. „Po krásné akci Bartáka jsem se hlavně snažil trefit bránu a padlo to tam,“ měl třiadvacetiletý útočník důvod k úsměvu.

Razítko na cenný výsledek nedlouho po změně stran přidal stoper Regner. Ten nastoupil podruhé v ročníku s kapitánskou páskou a na hranici malého vápna se přesně na jeho kopačku odrazil míč po centrované standardce Hrdého.

Dlouho až nečekaně neškodní hosté se do ojedinělé možnosti ke zkorigování dostali v 79. minutě. Střídající Růžička ale v tísni Dědka z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Domácí si tak bez větších komplikací došli pro tři body. Soupeři i s úrokem oplatili těsnou porážku z podzimu a drží se v kontaktu s čelem skupiny.

„Čekali jsme od soupeře větší odpor. Měli výbornou přípravu, ale nedokázali výkon dostat do mistráku. Myslím, že po dobrém výkonu, kdy jsme mohli dát i více gólů, bereme zaslouženě tři body,“ poznamenal Moravec.

Jeho slova potvrzovaly i ohlasy ze zklamané kabiny hostů: „Závěrečný hvizd byl pro nás vysvobozením. Podali jsme špatný výkon a neznáme důvod. Možná tam byla nervozita z prvního mistráku. Neratovice byly ve všech směrech lepší,“ na rovinu prohlásil kladenský asistent Tomáš Procházka.

Macháčkové měli nabito

Libišští fotbalisté odstartovali jarní boje o divizní záchranu ziskem dvou bodů z venkovního zápasu s Mosteckým FK. Domácí se sice dostali v souboji dvou celků ze spodní poloviny tabulky do vedení ve 33. minutě Vaitem, ale po obrátce stran dokázali hosté duel otočit, a to díky trefám kapitána Pavla Macháčka v 55. minutě a nové akvizice z Motorletu Tylšara v 63.

Remízu pak zachraňovala třináct minut před závěrečným hvizdem pro změnu domácí zimní posila Michal Macháček, který přišel z třetiligového Litoměřicka. V následných penaltách měli více štěstí hosté a odvezli si bonusový druhý bod po výhře 3:2.

„Pro nás je dnešní výsledek úspěch, se ziskem dvou bodů jsme spokojeni. Zápas byl i vinou větru především boj s řadou nepřesností a zkažených přihrávek. Za začátku jsme nevyužili dvě šance, jinak se nám celkově dařilo. Zápas byl vyrovnaný, remíza je spravedlivá," hodnotil zápas pro portál Fotbal u nás vedoucí hostů Václav Havel.

Neratovice – Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 5. Moravec, 52. Regner. Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 2:2. Diváci: 130. Neratovice: Dědek – Vorasický, Chlumecký, Regner (70. Novák), Pajkrt – Rejman (85. Kokoška), Kalabiška, Duch, Barták (76. Kozák) - Hrdý, Moravec.

Most - Libiš 2:3 np (1:0)
Branky: 33. Vait, 77. M. Macháček – 55. P. Macháček, 63. Tylšar. Rozhodčí: Štěřík. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Libiš: Brožek – P. Macháček, Pešek, Bíba, Očovan, Stibora, Vetešník, Šobr (83. Dušek), Dobrovolný (89. Kaiser), Tylšar (87. Kvída), Škoda (34. Vaněk).