„Zvolení od klubů si jako každý rok vážíme a zároveň si opět uvědomuje naši zodpovědnost při červnové volbě na valné hromadě,“ uvedl předseda FK N/B Vladimír Kaňka, za jehož „šéfování“ klub na „velké“ valné hromadě ještě nechyběl a jinak tomu nebude ani tentokrát.

„Je jasné, že tato valná hromada bude patřit mezi nejdelší a nejzajímavější. Aktuálně budeme čekat na oznámení všech kandidátů a představení všech jejich programů, plánů, a tak dále, abychom mohli probrat, komu dáme náš hlas,“ uvědomuje si Kaňka důležitost letošní volby nového čelního představitele českého fotbalu.

Zástupci klubů zvolení na VH FAČR:

Divize A: Mariánské Lázně, Rokycany, Soběslav, Klatovy, Mýto, Přeštice, Beroun

Divize B: Český Brod, Česká Lípa, Meteor Praha, Most-Souš, Slaný, Březová, Chomutov, Neratovice

Divize C: Kolín, Kosmonosy, Náchod, Letohrad, Horky n. J., Vysoké Mýto

„Kroužkování“ konkurence v sídle asociace na Strahově proběhlo na základě podnětu F-evoluce v jeden čas. Původně dostali vyslanci z klubů na hlasování celý den. Divizní zástupci v tajné volbě vybírali své favority z celkem 48 účastníků čtvrté nejvyšší soutěže. Potřebných jednadvacet se podařilo zvolit hned v prvním kole.

Během přibližně dvouapůlhodinového čekání na sečtení hlasů přišlo při společné diskusi na přetřes i (ne)dohrání aktuálního divizního ročníku. „Většina z klubů, které se k tomu vyjádřily, byly pro zrušení současné soutěže,“ prozradil Kaňka.