V základní sestavě domácích vůbec poprvé vyběhli Jiří Vokoun a Petr Šlegl. Oba se během prvního poločasu uvedli v rychlém sledu i vstřeleným gólem a nasměrovali tým k vítězství. Po změně stran ještě navýšil po rychlém brejku střídající Gombáš. Brankář Měsíček se pak v závěru chybnou rozehrávkou připravil o domácí neprůstřelnost.

Podle trenéra vítězů Pavla Janečka hlavně úvodní trefa Vokouna, který si vyčíhal a chladnokrevně uklidil brankářem vyraženou ránu zdálky, mužstvo nastartovala. „Mohlo se zdát, že Ostrov byl jednoduchý soupeř, ale nebyl. Prvních patnáct minut byl silný na balonu, s čímž jsme se těžko vyrovnávali. Dostali jsme se pak ale do vedení, brzy dali i pojistku Šleglem,“ vrátil se kouč do klíčové pasáže utkání.

Právě druhý střelec utkání Šlegl byl pro neratovické publikum zcela neznámou tváří. Šestadvacetiletý odchovanec pražského fotbalu přišel pouhý den před utkáním jako další podzimní výpůjčka z třetiligových Velvar. V útoku by měl nahradit Petra Pejšu. Ex-plzeňák po pouhých dvou týdnech a dvou startech z lavičky zamířil za štěstím o dům dál – do Loko Vltavín.

Podle informací z neratovického klubu Pejša nenaplnil představy a po vzájemné dohodě došlo k ukončení angažmá. „Chtěl to u nás zkusit, nevyšlo to podle představ, ale nechtěli jsme ho držet. Všechno proběhlo v klidu,“ potvrdil trenér Janeček. Toho těší, že Petr Šlegl hned v prvním utkání potvrdil pověst střelce, která jej předchází. „Dal důležitý druhý gól a na hrotu hrál velmi dobře,“ chválil Janeček.

„Celkově jsme ale myslím měli zápas pod kontrolou. Musíme se zaměřit na to, abychom něco přivezli ze Štětí a udělali nějakou větší sérii vítězství za sebou a mohli se tabulkou posunout nahoru,“ přeladil kouč na další kolo.

| Video: Youtube

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...