„Utkání se nám jako týmu celkově nepovedlo, soupeř byl hladovější po vítězství,“ uznal porážku jako zaslouženou kapitán Robert Kokoška.

Ještě dříve, než se Neratovičtí dostali do nesnází ve skóre, přišly ty zdravotní na Václava Vorasického. Zkušený obránce se v rychlosti střetl s protihráčem a po nešťastném dopadu na trávník musel kvůli bolesti v levém rameni vystřídat.

„Špatně jsem dopadl na zem a přilehl si rameno. Mám lehce natržený sval. Začátkem týdne se rozhodne, jestli půjdu na operaci,“ upřesnil den po utkání vážnost svého zranění.

Další ránu, gólovou, modrožlutým zasadil Kamlach. Brankář Dědek vyrážel střelu po rozehraném přímém kopu jen před sebe a stoper Ostré dobíhal sám.

Ilustrační foto
Pétézetka prošvihla začátek sezony, do Čečelic přijela v šesti

Vedení pak hostitelé udrželi do přestávky a ve druhé půli přidali ještě jednu branku, tentokrát z pokutového kopu odpískaného po odvážném průniku mezi dva bránící hráče. Dědek sice vystihl směr střely, ale gólu nezabránil. Na skóre se do konce zápasu nic nezměnilo, Neratovice se tak i z druhého venkovního utkání v ročníku vracely s prázdnou.

„Hlavně dopředu to od nás bylo špatné, v podstatě jsme nevystřelili na bránu, ani jsme se nedostali do nebezpečné šance. Rozdíl byl hlavně v nasazení, které měl soupeř o poznání větší,“ viděl zbytek zápasu Václav Vorasický. Ten nebyl jediným smolařem. Kvůli zraněnému kotníku nedohrál ani Chlumecký.

V domácím táboře naopak zavládla na podzim poprvé maximální spokojenost. „Konečně se nám podařilo dobrý výkon přetavit v body. Naše vítězství vnímám jako naprosto zasloužené. Dokázali jsme si vytvořit několik brankových příležitostí a dvě z nich proměnit. Naopak naši hráči do defenzivy hráli zodpovědně a soupeře do žádné vyložené šance nepustili,“ řekl trenér Ostré Pavel Jícha.

Ostrá – Neratovice 2:0 (1:0)
Branky: 38. Kamlach, 79. Vobořil (z PK). Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Neratovice: Dědek – Vorasický (22. Procházka), Regner, Barták (79. Bucha), Chlumecký – Novák, Brusch (85. Brabec), Kokoška, Ďurinda – Hrdý, Kozák.

Olympik v posledním domácím utkání sezony podlehl Litoměřicím.
Zlepšený Olympik remizoval se Slavií. Stále je na čem pracovat, ví trenér