Trenér Neratovic Jiří Brunclík se po utkání netajil zklamáním. Hubený zisk považoval vzhledem k dění na hřišti právem za zoufale málo. „Pro nás obrovská ztráta. Malý důraz ve vápně nás stál jasné tři body,“ měl jasno.

Gombášovi, Chlumeckému, Martincovi, Dohnalíkovi a dalším v utkání napočítal nejméně sedm vyložených šancí. Proti jejich zužitkování byl nejčastěji brankář Weber, ve dvou případech měl i dobře postavené tyče. Do vedení tak paradoxně mohli jít domácí, v každém z poločasů dopravili míč do sítě, radost jim ale zkazil praporek asistenta.

„Hrajeme na jednu bránu. Máme velkou převahu. Ale místo, aby to bylo sedm nula, klepeme se do poslední minuty, kdy nám domácí málem dali gól z brejku,“ kousal Brunclík remízu se soupeřem, který v nedohraném ročníku uhrál v soutěži vůbec nejméně bodů.

V penaltovém rozstřelu si diváci vzpomněli na loňský vzájemný zápas, kdy se kopalo třicet penalt. Tentokrát jich stačila třetina. Jako první zaváhal ve čtvrté sérii Šobr mířící příliš vysoko. Junek mohl rozhodnout, ale Děděk jeho pokus vyrazil. Proti pokračování dramatu se při ráně Kokošky symblicky postavila tyčka.

Přestože Brunclíkova družina nevykročila zcela podle představ, věří trenér v její sílu. „Máme skvělou partu. Jsem přesvědčený, že nás první neúspěch nezlomí a body sebereme v dalších kolech.“

Dobříš – Neratovice 0:0, pen. 4:3
Rozhodčí: Vnuk. ŽK: 4:0. Diváci: 200. Statistiky: Střely: 4:14, z toho na branku: 2:6. Rohové kopy: 1:13. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:7. Neratovice: Dědek – Vorasický, Chlumecký, Kalabis, Novák – Šobr, Duch, Kokoška, Gombáš (65. Kozák), Martinec (56. Pajkrt) – Dohnalík (80. Kalabiška).