Jak velel bezbodový vstup soupeře do soutěže, chopili se Neratovičtí na Tatranu od začátku utkání taktovky. Jenže na gól si museli počkat až do druhého poločasu. Úder žlutomodrých byl ale dostatečně rázný: na tři góly stačilo Ďurindovi, jako střídající se trefil dokonce dvakrát, a Bruschovi pouhých třináct minut hry.

Rozhovor s dvougólovým střelcem Neratovic čtěte v pondělním (10. září) tištěném vydání Mělnického deníku!

„Potvrdili jsme výkon z minulého týdne. Vyvarovali se chyb, hráli ze zabezpečené obrany a měli i dobrou přechodovou fázi,“ lebedil si po utkání kouč Neratovic Tomáš Staněk.

Hosté si došli pro výhru, přestože v úvodním poločase neproměnili žádnou z několika slibných šancí. V největší Kozák dokonce skóroval, ale podle rozhodčích z ofsajdu. Bezbrankový poločas byl úspěchem pro domácí, kteří zahrozili pouze přímým kopem do brankové konstrukce.

Ve druhé půli už se dostávali více do hry, Neratovičtí se ale do role bodových Jánošíků obsadit nenechali. „Potvrdili jsme vzrůstající formu. Důležité bylo, že jsme dali první gól a ještě dva přidali,“ dodal ke druhému poločasu kouč Staněk.

Bez odezvy neponechal některé šance domácích za už rozhodnutého stavu. „Posledních patnáct minut mi dělá trochu chmury. Chtěli jsme si až moc zahrát fotbal,“ upozornil na chyby, které by proti příštímu, zkušenému soupeři ze Zbuzan mohly zatraceně mrzet.

PORÁŽKA V POSLEDNÍ MOŽNOU CHVÍLI

Podzimním (pořádně bolavým) evergreen se stal pro Libiš i zápas v Ostré. Jediný gól utkání vstřelil domácí Poběrežský ve druhé minutě nastaveného času. Pro nováčka z Mělnicka není ztráta bodů na poslední chvíli ničím novým, provází jej s jedinou výjimkou od začátku soutěže.

Domácí v utkání vykolejilo brzké nucené střídání jednoho z klíčových hráčů Knoblocha a později podle svého trenéra Jíchy předvedli dokonce nejhorší podzimní výkon. Libiš vedená koučem Očovanem od první minuty přímo na hřišti ale na bodový profit nedosáhla.

V době, kdy do konce avizovaného nastavení chyběla půlminuta, hosté neodvrátili míč do bezpečí. Za následný faul v blízkosti šestnáctky pak zaplatili tu nejdražší cenu. Poběrežský se odpoutal od svého strážce a nacvičený signál zakončil pro Brožka nechytatelně. Další libišské K. O. bylo na světě.

Tn Rakovník – Neratovice 0:3 (0:0)

Branky: 60. a 71. Ďurinda, 73. Brusch. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 2:0. Diváci: 110. Neratovice: Dědek – Stýblo, Šulc, Chlumecký, Pajkrt – Barták (58. Ďurinda), Kokoška, Brusch (75. Novák), Duch (80. Kalabiška) – Kozák, Hrdý (84. Brabec).

Ostrá – Libiš 1:0 (0:0)

Branka: 90+2. Poběrežský. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 0:1. Diváci: 205. Libiš: Brožek – Macháček, Pešek, Macháč, Stibora (76. Stejskal), Šobr, Kvída, Dobrovolný, Očovan (79. Hrnčíř), Novotný (83. Vaněk), Dušek.