Domácí sice začali aktivně, ale narazili hlavně na skvěle bránícího Balšánka, jemuž zápas sedl a zachránil i nepřímý kop z vápna poté, co Sedlák chytil do rukou malou domů.

Pak už začali hrozit také hosté. Ještě než uplynula půlhodina hry, vysunul šikovný Vovk kolmou přihrávkou Pospíšila, který před Měsíčkem volil prudkou přihrávku a tu si srazil bránící Kalabis do vlastní brány - 0:1.

Vzápětí přišel další šok. Dohnanský vydřel roh, ten pak ostrým kopem na přední tyč rozehrál Balšánek a Sváta míč hlavou poslal do sítě.Otřesené Neratovice se zmátořily až po přestávce, kdy trenér Pavel Janeček poslal na hřiště dva čerstvé hráče a Weickert hned pořádně zahrozil.

Králem druhé části byl ovšem brankář Sedlák, který vychytal nejen jeho, ale i další neratovické borce, ať už to byli Nerger, Freisler i další. Hlavně v posledních dvaceti minutách už Neratovice tlačily hodně, ale hosté odolali a i bez zraněného Vovka, který po tvrdém zákroku musel odstoupit stejně jako později Bíba, už výhru uhájili.

„Dneska velké zklamání. Zápas blbec. První půlku jsme prováhali. Slaný popravdě za celý zápas nevystřelilo na bránu a vyhrálo dva-nula,“ smutnil asistent domácího trenéra Lukáš Soudek.

Za bodovým výprodejem viděl jednoznačně prohospodařený první poločas. „Nehrál nám nějakých třicet minut prostředek. Neudrželi jsme balon nahoře. Dělali jsme zbytečné chyby vzadu. Nebyly tam emoce. Nechtěli jsme hrát. Všichni byli schovaní. Nakopávali jsme to na náhodu na Šlégla, který neudržel balon,“ vypočítával nedostatky ve hře svého mužstva.

Druhý poločas po vystřídání a promluvě v kabině měl podle jeho slov lepší parametry. „Byli jsme na balonu, kombinovali. Slaný jsme nepustili, dá se říct, přes půlku. Byli jsme lepší, ale gól bychom nedali asi ani, kdyby se hrálo tři dny. Slaný asi čtyřikrát vykopávalo z brankové čáry. Sedlák byl dneska famózní. Klobou dolů předtím, co ještě chytil,“ dodal.

V táboře hostů vládlo nadšení. Aby také ne. Jak připomněl i jejich vedoucí Milan Šúr, že v Neratovicích se body příliš nedělají, neboť domácí na svém hřišti v divizi prohráli naposledy v říjnu 2022 (1:3 s Újezdem Praha).

„Kluky musím pochválit, podali velmi obětavý výkon. Dodržovali naši taktiku, a když už nás ke konci domácí zatlačili, dál všichni perfektně pracovali. Spoustu věcí ubránili a co prošlo, to lapil excelentní Sedlák," těšilo trenéra Slaného Jiřího Veselého.

„Já myslím, že v úterý na tréninku jistě trenér své svěřence za jejich výkon pochválí, za mě, coby vedoucího mužstva, dnes parádně zachytal Sedlák a spoustu dobré práce v poli odvedl Balšánek. Dnešní výhrou považuji domácí bezbrankovou plichtu s Českým Brodem za odčiněnou!" dodal Šúr.

Fotogalerie: Divize B: Slaný (v bílém) senzačně vyloupilo Neratovice

FK Neratovice-Byškovice – SK Slaný 0:2 (0:2)

Branky: 26. vlastní Kalabis, 35. Sváta. Rozhodčí: Havel. ŽK: 2:1. Diváci: 150.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...