V normální hrací době „zkrápěný“ duel dvou středočeských celků branku nepřinesl. Bez šancí se ale rozhodně nehrál. K vidění byly na obou stranách.

Spokojenější nakonec odcházeli nejen kvůli dvojnásobnému bodovému přísunu přece jen domácí, kteří tři uplynulé sezony odehráli ve skupině A. „Remíza asi zasloužená. Dva body pro nás jako v celém utkání aktivnější tým jsou spravedlivé,“ mínil trenér Dobříše Filip Dort a připomněl, že hlavně v závěru jeho týmu chybělo k rozhodujícímu úderu opakovaně pouze trochu více přesnosti. Při rohových kopech hosté z Mělnicka trnuli, rány po "palicích" Machače a Pokorného svištěly těsně okolo tyčí.

Žlutí se podobně chytali za hlavu při zakončení Pajkrta či Hrdého. Omilostněný nejlepší střelec týmu v loňské sezoně nastřelil po rozehraném rohu dokonce břevno. Lépe mohl a podle hostů měl se svou šancí naložit nejmladší muž na place Malák.

„Po prvních dvaceti minutách, kdy jsme měli tři dobré příležitosti, ze kterých jsme mohli jít do vedení, se hra vyrovnala. Musím uznat velkou sílu soupeře, který prokázal svou kvalitu. Nastřelil břevno a hrozil hlavně ze standardních situací. Za druhý poločas, kdy jsme ještě trochu přidali, si ale troufám říct, že jsme si zasloužili vyhrát,“ rozebíral utkání Dort.

Jeho neratovický protějšek Tomáš Staněk měl ke spokojenosti o poznání dál. „V přechodové fázi jsme předváděli strašnou nekvalitu. Dělali jsme příliš moc jednoduchých a nevynucených chyb. Každou druhou přihrávku dopředu jsme hráli na velké riziko a po ztrátách jen těžko zachytávali brejky soupeře, který byl nebezpečný,“ nebyl spokojený s herním projevem. Na poměr šancí ale viděl remízu i on jako spravedlivou.

Náladu mu nezlepšil ani rozstřel, v němž už se síť vlnila prakticky v jednom kuse. Úvodních pět střelců na každé straně bylo neomylných, i když hostující Moravec srovnával na 5:5 s dávkou štěstí. V pokračování hosté při dvou mečbolech vždy kopírovali neúspěšné pokusy soupeře. V šesté rundě tak byla oběma střelcům brána malá, v deváté se jedinkrát zaskvěli gólmani. Rozhodnutí padlo až přestřelením předtím už jednou úspěšného hostujícího stopera Šulce v sérii číslo patnáct.

Dobříš – Neratovice 1:0 np

Rozhodčí: Vokoun. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Dobříš: Weber – Procházka, Talůžek, Machač, Kozohorský – Liška, Pokorný – Junek, Puchmajer, Kopečný (73. Fic) – Maryška (89. Šrain).

Neratovice: Dědek – Vorasický, Chlumecký, Šulc, Pajkrt – Rejman, Kalabiška, Hrdý (77. Gombáš), Duch (82. Moravec), Yaroshenko (73. Barták) – Malák (60. Kozák).