Brandýs si ve východočeské skupině C, odkud se pro novou vrací do středočeského béčka, zadělal na problémy už během podzimní části. V patnácti zápasech urval pouhých deset bodů a ještě v průběhu tak trenéra Martina Zamazala nahradil Petr Hejno.

„V úvodu jsme počítali s tím, že kádr je dostatečně silný. Bohužel letní příprava se příliš nevydařila a od počátku jsme bojovali se zraněními,“ připomněl Jiří Weigl absenci klíčových hráčů sestavy tvořící osu týmu – brankář Janáček, stopeři Stross s Balounem, Folwarczny, Šmejkal.

„Mladší fotbalisté bohužel neukázali dostatečnou kvalitu a při úzkém kádru nebylo kde brát. Po výměně trenéra se zlepšila tréninková morálka všech hráčů, ale sedlo si to až v jarní části,“ zmínil předseda Brandýsa.

Podzimní zisk dokázal celek ze Spořilova v odvetách téměř ztrojnásobit (28). Pomohly nejspíš i zimní příchody několika hráčů. „V zimní přestávce odešel na vlastní žádost brankář Fiala (Libiš), naopak přišel Karmazín z Mladé Boleslavi. Přišlo i hodně kvalitních hráčů do pole jako Studecký, Majer, Gebert, Vojtěšek nebo Šára. Myslím, že my jako vedení jsme situaci nepodcenili a trenérovi přivedli téměř všechny jím požadované hráče. S odstupem bych asi neudělal nic jinak,“ ohlédl se čelní představitel brandýského fotbalu.

Toho nakonec mrzí hlavně hodně chabá venkovní bilance. Nebýt výhry v Chrudimi na béčku a remízy v Náchodě na přelomu března a dubna, byl Brandýs venku zcela nulový.

U další sezony už u týmu nebude v roli asistenta Martin Viskup, který skončil na vlastní žádost. Hlavní Petr Hejno naopak pokračovat bude. „Zatím nemáme potřebu pozici asistenta trenéra doplňovat, Petr Hejno nám sdělil, že tréninkový proces si bere komplexně na starosti,“ přiblížil Jiří Weigl.

Do jaké míry se obmění hráčský kádr? „Máme zájem o fotbalisty, kteří u nás na jaře působili, ale pohyb v kádru nějaký určitě nastane. Víc prozradíme v průběhu letní přípravy,“ odkázal s tím, že k prvnímu letnímu tréninku se tým sejde 11. července a před předkolem Mol cupu stihne dva přátelské zápasy.

Během první části nadcházející sezony se Brandýs bude muset obejít bez hlavního domácího hřiště, na jehož rekonstrukci by měli obdržet dotaci od Národní sportovní agentury. „Vyseje se nový trávník a uděláme nové oplocení. Práce by měly probíhat už o prázdninách,“ potvrdil Jiří Weigl, že pro podzim klub řeší náhradní azyl.

„Varianty zvažujeme, v tuto chvíli ještě nemohu oficiálně nic potvrdit. Každopádně půjde o několik zápasů v srpnu a září, v říjnu a listopadu můžeme nastoupit na naší umělé trávě. Na jaře už by mělo být vše hotové,“ nastínil a věří i nadále v přízeň fanoušků, kterým s pozváním na příští sezonu slíbil, že musí být lepší než ta uplynulá: „Všichni v klubu máme odhodlání se zlepšit a věříme, že už nebudeme muset mít starosti se sestupem,“ uzavřel.


Načítám tabulku ...