Z utkání s Letohradem (4:0) ještě neuběhla ani půlhodina a domácí museli řešit první vážnou komplikaci. „Vyrazil nebezpečnou střelu na roh a při dopadu si zranil nohu i záda. Bylo to hodně nepříjemné,“ popisoval po utkání trenér Sokola Miroslav Jíra, co předcházelo nucené změně v brankovišti.

„Upřímně nevím, co se stalo. V momentě, kdy jsem dopadl na zem, jsem ucítil silnou bolest na levém boku, nemohl jsem se opřít o levou část svého těla, takže mi týmový doktor zavolal záchranku,“ vylíčil později stejný moment gólman, který přišel do Libiše loni v létě z Motorletu.

V mělnické nemocnici absolvoval důkladná vyšetření - rentgen pánve a ultrazvuk břicha. „Naštěstí nemám nic zlomeného, natrženého. V nemocnici jsem dostal kapačku na zmírnění bolesti, na doma mi paní doktorka předepsala silné prášky na bolest a odešel jsem domů o berlích.“

Po pár dnech klidu Patrik Velek zaznamenal značné zlepšení, i když stoprocentně fit prý ještě není. „Už mohu normálně chodit i bez berlí, ovšem při otáčení pánví, či sehnutí, cítím vetší bolesti,“ řekl.

Mezi tři tyče by se chtěl samozřejmě vrátit co nejdřív. „V zápase jsem se cítil velmi dobře. Pokud vše půjde, jak má, tak bych příští týden chtěl začít s tréninky. Pak už bude jen na trenérovi, koho postaví,“ dodal Velek, který měl v utkání zdatného nástupce v osobě Michala Brožka.

Zkušenější parťák ke společně vychytané nule přispěl dokonce zneškodněnou penaltou. Za stavu 1:0 šlo o jeden z klíčových momentů zápasu, ten měl i proto pro domácí nakonec velmi radostný konec. Kouč Jíra ale po utkání nezapomněl ani na Velka – kromě fanoušků výhru na svém profilu na sociální síti věnoval právě jemu…